Jesienny Zlot Tatromaniaków 2019 – informacje i zapisy

Świetna atmosfera, ciekawe prelekcje, wspólne wycieczki…zapraszamy na siódmą edycję Zlotu Tatromaniaków!

 

Zlot odbędzie się w dniach 4-6 października 2019 r. Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was do zupełnie nowej bazy, którą będzie Dom Wczasowy HALNY, położony w malowniczej miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. Bardzo przestronny, komfortowy obiekt, mogący pomieścić w dwóch budynkach ponad 100 osób. Na miejscu do naszej dyspozycji duża jadalnia, sala konferencyjna, zadaszone miejsce na ognisko, bilard, piłkarzyki, a nawet sauna. Zdjęcia obiektu znajdziecie TUTAJ.

Aktualizacja: wszystkie pokoje 2-osobowe zostały WYPRZEDANE. Dostępne są pokoje 3-,4-,5- i 6-osobowe. Jeśli przyjeżdżacie na zlot we dwójkę, musicie być zatem gotowi na ugoszczenie kogoś w pokoju 🙂

Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji dostosowanych do różnych możliwości i potrzeb. Podstawą uczestnictwa jest wykupienie pakietu podstawowego, do którego następnie dokupić możecie tzw. dodatki na konkretne wyjścia i zajęcia.

Przypominamy jednocześnie, że zlot jest imprezą zamkniętą, tj. liczba miejsc jest ograniczona. W zlocie mogą uczestniczyć osoby, które wykupią jeden z pakietów. Organizacja takiej imprezy to mnóstwo pracy, a także określone koszty. Bardzo prosimy o uszanowanie tego faktu.

 

GOŚCIE ZLOTU:

Specjalnymi gośćmi, którzy poprowadzą dla Was wieczorne prelekcje będą tym razem:

– Jan Krzeptowski-Sabała – specjalista ds. edukacji w Tatrzańskim Parku Narodowym, przewodnik tatrzański. Opowie o tym jak nie zostawiać po sobie „śladów” w przyrodzie i o idei Zero Waste, którą od kilku miesięcy praktykuje. Dowiemy się m.in. jak zrobić zakupy i spakować plecak w góry nie produkując żadnych śmieci!

– Marta i Marychna Krzeptowskie – siostry od lat prowadzące schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Posłuchacie jak wygląda życie w Pięciu Stawach, z jakimi korzyściami i trudnościami się wiąże, poznacie najciekawsze historie związane z tą dość nietypową pracą i anegdoty dotyczące obsługi tatrzańskich turystów.

– Robert Kidoń i Andrzej Górka – doświadczeni ratownicy TOPR, od lat biorący udział w akcjach ratunkowych z udziałem śmigłowca. Opowiedzą jak istotną rolę w ratownictwie tatrzańskim odgrywa „Sokół”, jak od A do Z wygląda akcja ratunkowa, z jakimi zagrożeniami się wiąże, wreszcie jakie akcje najbardziej zapadły im w pamięci

 

ZORGANIZOWANE WYCIECZKI:

Poza pakietem podstawowym, obejmującym noclegi, wyżywienie i udział w zlocie zgodnie z podstawowym programem (w tym spotkania) macie możliwość wykupić tzw. „dodatki” na następujące zajęcia:

– wycieczka przyrodnicza (20 miejsc)

Trasa: Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Polana Waksmundzka – Psia Trawka – Toporowa Cyrhla

Przewodnik-przyrodnik zabierze nas na wycieczkę w jeden z najmniej znanych zakątków Tatr Polskich – przez wiatrołomy, leśne torfowiska i moreny lodowców. Odkryjecie Tatry w sposób, w jaki nie odkrywaliście ich do tej pory, chłonąc masę ciekawych informacji!

Przewodnik grupa 1 (wyprzedane): Jan Krzeptowski-Sabała

Przewodnik grupa 2 (wolne miejsca): Tomasz Zając

– wejście na Mnicha (4 miejsca)

Najłatwiejszą drogą „przez płytę”, z którą poradzą sobie również osoby nie mające wcześniej do czynienia ze wspinaczką. Pod fachową opieką doświadczonego przewodnika zdobędziecie jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Tatr, doskonale widoczny znad brzegów Morskiego Oka.

Przewodnik: Zdzisław Chmiel

W przypadku większego zainteresowania przewodników będzie więcej.

 

Osoby, które nie zapiszą się na żaden z powyższych punktów programu po prostu sami ustalają sobie trasy wycieczek, często tworząc mniejsze grupki i we własnym zakresie umawiając się na wspólne wędrowanie kolejnego dnia 🙂

 

DOKŁADNY PROGRAM ZLOTU <- KLIKNIJ

 

 

PAKIETY I CENY:

 

Pakiet podstawowy (319 zł/os.):

Cena obejmuje:

– 2 noclegi w Domu Wczasowym Halny (pokoje 2-,3- i 4-osobowe; na życzenie możliwość przygotowania pokoju 6-osobowego)

– wyżywienie

piątek: ognisko z gorącą zupą, zakąskami i kiełbaskami

sobota: śniadanie (szwedzki stół), obiad dwudaniowy, ognisko z kiełbaskami

niedziela: śniadanie, gorąca zupa

– uczestnictwo w imprezie zgodnie z programem

WIĘCEJ INFORMACJI O OBIEKCIE I ZDJĘCIA

 

Dodatki – tylko po wykupieniu pakietu podstawowego

 

Dodatek 1 – wycieczka przyrodnicza (40 zł/os.):

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnicką podczas wycieczki

– transport z bazy zlotu na szlak i z powrotem

Max. 20 uczestników

CZYTAJ WIĘCEJ O TYM DODATKU

 

Dodatek 2 – wejście na Mnicha (400 zł/os.):

Cena obejmuje:

– opiekę przewodnicką podczas wycieczki

– niezbędny sprzęt asekuracyjny

– transport na Polanę Włosienica (20 min pieszo od Morskiego Oka)

CZYTAJ WIĘCEJ O TYM DODATKU

 

UWAGI – PRZECZYTAJ PRZED ZAPISANIEM SIĘ:

1. Liczba miejsc na zlot jest ograniczona. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze zapisy (potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wyłącznie płatność). Wpłaty za zlot nie podlegają zwrotowi, prosimy zatem o „rozważne” zapisy.

2. Jeśli przyjeżdżacie na zlot w kilka osób i macie preferencje odnośnie składu osobowego pokoi, prosimy o jasne zaznaczenie tego przy zapisach w polu Uwagi (to samo tyczy się możliwości spania na podwójnych łóżkach, będziemy wdzięczni za sygnał od wszystkich par :)). Ze względu na różną wielkość pokoi ilość takich „dopasowań” będzie ograniczona, po jej wyczerpaniu kolejne osoby będą przydzielane do tych pokoi, w których będzie jeszcze miejsce.

3. Jeśli życzysz sobie wyżywienie w wersji wegetariańskiej, koniecznie daj o tym znać w uwagach lub mailowo.

W przypadku pytań lub dodatkowych uwag dzwońcie lub piszcie:

Krzysiek tel. 698 111 132

Paweł tel. 664 967 355

Mail: redakcja@tatromaniak.pl

 

Osoby wybierające się na Zlot zachęcamy również do dołączenia do TEGO WYDARZENIA na Facebooku. Na stronie wydarzenia pojawiać się będą bieżące informacje.

 

WYBIERZ PAKIET/DODATEK I ZAPISZ SIĘ NA ZLOT

(warunkiem zakupu dodatków jest wcześniejszy zakup podstawowego)

UWAGA! Mamy tymczasowe problemy techniczne z zakupem pakietów zlotowych online. Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w Zlocie, napisz maila na adres redakcja@tatromaniak.pl z informacją ile osób chciał(a)byś zapisać. W odpowiedzi prześlemy dane do przelewu tradycyjnego i pozostałe szczegóły.