Szałas pod Szymoszkową

Miejscowość: Kościelisko
Adres www: https://szalas.pl/

 

Szałas pod Szymoszkową to miejsce dla ludzi ceniących spokój, piękne widoki oraz bliskość szlaków górskich. Zbudowany jest zgodnie z tradycyjną podhalańską sztuką ciesielską z rzadko już dzisiaj spotykanych jodłowych płazów. Klimat miejsca tworzą dłutem rzeźbione detale oraz pokoje wyposażone w dębowe ręcznie rzeźbione meble o dużej wartości artystycznej (szczególnie apartament Panorama oraz Regle).

Lokalizacja pensjonatu na górce sprawia że z każdego piętra budynku rozciąga się niezwykła panorama na całe pasmo Tatr. Centralnie na wprost (od południa) znajduj się pasmo Giewontu oraz Czerwone Wierchy. Po lewej stronie bez problemu można zobaczyć Kasprowy Wierch i okolice. Z kolei od Północnej strony widoczne jest pasmo Gubałówki, zarówno historyczny już wyciąg narciarski Butorowy, poprzez stoki Szymoszkowej aż po centralną polanę Gubałówki (w okolicy masztu TV)

Od frontu budynku znajduje się parking na którym swobodnie mieszczą się samochody gości wszystkich apartamentów.

Do dyspozycji gości oddajemy również różne usługi i przestrzenie wspólne:

  • Przytulna przestrzeń kominkowa, gdzie razem z rodziną odpoczniesz po powrocie z gór.
  • Jadalnie śniadaniową gdzie spokojnie przygotujesz i zjesz śniadanie.
  • W pełni wyposażoną kuchnię, przylegającą do jadalni śniadaniowej
  • Bezpłatne WiFi
  • Ogród wraz z grillem i miejscem do biegania dla dzieci
  • Świetnie znamy góry więc chętnie pomożemy w wyborze tras, doradzimy co warto zobaczyć i jak się przygotować.

 

W lecie:

Szałas pod Szymoszkową posiada świetną lokalizację do planowania wycieczek górskich w Tatry. Można stąd łatwo dostać się na piechotę m.in. do Doliny Małej Łąki, Doliny za Bramką, Doliny Strążyskiej czy Doliny Kościeliskiej i Doliny Chochołowskiej. Można zaplanować długie spacery malowniczą ścieżką pod reglami w kierunku wymienionych dolin lub też w kierunku skoczni Wielkiej Krokwi.

Dla turystów pragnących zdobywać wyższe partie gór, z Szałasu pod Szymoszkową rozpoczniemy wycieczki na Sarnie Skałki, Giewont, Kasprowy Wierch, Czerwone Wierchy (Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak). Można również podejść ścieżką pod reglami lub dojechać busem do wlotu do Doliny Chochołowskiej skąd łatwo dostać się do schroniska na urokliwej Polanie Chochołowskiej. Stąd rozpoczyna się piękny widokowo szlak na Grzesia i Rakoń.

Żyjemy w górach, bez pośpiechu, w dobrych relacjach z naszymi gośćmi.

 

W zimie:

 W pobliżu pensjonatu znajdują się następujące trasy i wyciągi narciarskie:

  • wyciąg “Budzowski Wierch”
  • wyciąg “Butorowy wierch”
  • wyciąg “Polana Szymoszkowa”

 

Kim jesteśmy

Prowadzimy pensjonat od kilkunastu lat. Oboje jesteśmy urodzonym Zakopiańczykami a ponieważ nasi rodzice pracowali na kolejce na Kasprowy to dzieciństwo spędzaliśmy na halach Goryczkowej i Gąsienicowej, w górskich potokach, na okolicznych szczytach i w sztolniach – dlatego góry znamy jak własną kieszeń.

Oboje jesteśmy bardzo silnie związani z górami i chętnie dzielimy się wiedzą i sugestiami – gdzie pójść, co zobaczyć, jak się przygotować. Chętnie opowiadamy również różne ciekawe historie.

Zależy nam (także z racji naszego wieku) aby w pensjonacie panowała domowa atmosfera, raczej rodzinna / górska / turystyczna a nie imprezowa. Dlatego zapraszamy do odwiedzania nas głównie pary, rodziny z dziećmi, osoby lubiące spokój i obcowanie z przyrodą

 

Zapraszamy!

 

Numer telefonu: +48 18 207 05 37, +48 602 369 074

Adres e-email: andrzej.kuzniar@gmail.com

 

Lokalizacja obiektu: