11 sie 2014

Znamy wyniki sekcji zwłok Jukona. W czwartek narada w TPN

Znamy wyniki sekcji zwłok Jukona. W czwartek narada w TPN

Poznaliśmy wyniki sekcji zwłok konia imieniem Jukon, który padł wczoraj na drodze do Morskiego Oka. Przyczyną śmierci było pęknięcie aorty i zawał mięśnia sercowego.

 
O wynikach przeprowadzonej dziś sekcji zwłok zwierzęcia poinformował na swojej stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy. W specjalnym komunikacie czytamy:
 
„Dzisiejsza sekcja zwłok wykazała, że śmierć Jukona nastąpiła w wyniku pęknięcia aorty i zawału mięśnia sercowego. Wg specjalistów przyczyną mogły być; uwarunkowania genetyczne, postinfekcyjnie lub pourazowo osłabiona ścinana aorty, rozwarstwiający tętniak aorty. Prawdopodobieństwo, że przyczyną zgonu był wysiłek jest niewielkie.
 
W najbliższy czwartek (14.08.) w budynku dyrekcji TPN odbędzie się narada w sprawie przyszłości transportu do Morskiego Oka, na której obecni będą lekarze weterynarii, organizacje prozwierzęce oraz przedstawiciele TPN.”
 
Przypomnijmy, że Jukon padł wczoraj (10.09.) w okolicy leśniczówki Wanta, wioząc turystów pod górę. Miał 7 lat, na trasie do Morskiego Oka pracował od kwietnia br.
 
Źródło: www.tpn.pl

Tagi: Jukon koń Morskie Oko śmierć TPN


Powiązane artykuły