23 lut 2015

Zdjęcia zaginionych z okolic Zawratu, najprawdopodobniej schodzili do „Piątki”

Zdjęcia zaginionych z okolic Zawratu, najprawdopodobniej schodzili do „Piątki”

Otrzymaliśmy zdjęcia poszukiwanych przez TOPR mężczyzn, wykonane w sobotę w okolicach przełęczy Zawrat.

 

Od naszej czytelniczki Agnieszki Ziembińskiej otrzymaliśmy informację odnośnie sobotniego spotkania z zaginionymi mężczyznami. Ok. godziny 13 rozmawiała z nimi na Zawracie, gdzie zatem z pewnością dotarli. Zaczęli schodzić w kierunku Hali Gąsienicowej, jednak niedługo później ponownie pojawili się na Zawracie z zamiarem schodzenia do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Zdjęcia zaginionych wykonane w okolicach Zawratu:

 

 

Otrzymaliśmy także dwa zdjęcia wykonane już na zejściu do Doliny Pięciu Stawów Polskich, na których prawdopodobnie również widać zaginionych:

 

 

Można zatem przypuszczać, że mężczyźni zeszli bezpiecznie do Doliny Pięciu Stawów. Według relacji Agnieszk Ziembieńskiej, doszli niemal do schroniska (przed nim kontakt wzrokowy się urwał).

Jeden z zaginionych turystów miał czarną kurtkę i czerwony plecak, drugi zaś pomarańczowy plecak. Ktokolwiek widział w sobotę w górach tych mężczyzn, proszony jest o pilny kontakt z ratownikami TOPR pod numerem telefonu: 18 20 63 444 lub 601 100 300.

Dziś z samego rana TOPR wznowiło akcję poszukiwawczą. Widoczność w Tatrach jest znacznie gorsza niż wczoraj, nad większością szczytów wisi gęsta warstwa chmur. Śmigłowiec przetransportował ratowników w niższe partie gór. – Prawdopodobnie doszło do wypadku. Albo upadku z wysokości, albo, co bardziej prawdopodobne, zasypania lawiną – mówi dla TVP Info naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Tagi: poszukiwania ratownictwo TOPR Zawrat


Powiązane artykuły