22 cze 2015

Zatrzymano kłusownika z Dzianisza

Zatrzymano kłusownika z Dzianisza

Zakopiańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, w którego gospodarstwie znaleziono broń myśliwską i kilkadziesiąt sztuk amunicji.

 

W trakcie realizowania czynności wobec kłusowników zakopiańscy kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców Dzianisza może posiadać nielegalną broń palną. „Natychmiast po otrzymaniu informacji kryminalni wkroczyli do akcji. Wcześnie rano w zabudowaniach gospodarczych 48-letniego mężczyzny ujawnili samodzielnie wykonaną broń myśliwską i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Broń została zatrzymana do dalszych badań. Najprawdopodobniej broń została samodzielnie wykonana w warunkach domowych. Sprawa skierowana została do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem z wnioskiem o wszczęcie śledztwa. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru policyjnego. 48-latek z nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji może trafić do więzienia nawet na osiem lat.” – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
 
Przypomnijmy, że w Tatrach kłusownictwo nadal jest realnym problemem. Pod koniec ubiegłego roku zastrzelony został jeleń odwiedzający często okolice Rusinowej Polany (czytaj więcej). Rany po postrzale z broni myśliwskiej miał na szyi także niedźwiedź Eryk, znaleziony na początku czerwca w ciężkim stanie w Dolinie Jaworzynki (zwierzę musiało zostać uśpione, czytaj więcej).
 
Źródło: www.zakopane.policja.gov.pl

Tagi: kłusownictwo policja przyroda TPN zwierzęta


Powiązane artykuły