09 wrz 2021

Zapach leśnego szlaku.. – odnajdź go na pachnidelko.pl!

Zapach leśnego szlaku.. – odnajdź go na pachnidelko.pl!

Każdy kto kocha góry i uwielbia zdobywać szczyty, docenia każdy element przygotowań do wyprawy i odnajduje niesamowitą przyjemność na wszystkich etapach szlaków – nie tylko zbliżając się już do samego celu – upragnionego szczytu. Dziś chcielibyśmy poświęcić trochę uwagi nie szczytom, a tym początkowym etapom szlaków, które prowadzą nas bardzo często przez wyjątkowe, tatrzańskie lasy.

 

Zbliża się jesień, a to doskonały czas na spacery po szlakach i odwiedziny w pięknych, leśnych ostępach. Wszyscy doceniamy to, co daje nam las, w tym bogactwo zapachów, które uwielbiamy – żywice drzew, zapach igliwia, mchu, grzybów, leśnych owoców. Las w każdą porę roku pachnie inaczej, jego zapach zależy też od pogody, rodzajów lasu też jest mnóstwo, zatem czy można tak naprawdę oddać to, jak pachnie las?

Oczywiście że tak! Zapachy natury – lasu, zwierząt, inspirują perfumiarzy na całym świecie, dzięki czemu możemy podziwiać wiele wybitnych kompozycji zapachowych! Znajdziecie je w naszej perfumerii Pachnidelko.pl, która od lat oferuje perfumy w najlepszych cenach – zarówno te popularne, jak i właśnie te ze świata perfum niszowych.

Przedstawimy Wam dziś zapachy leśne, drzewne, takie które przypominają nam tatrzańskie lasy.

Jest taka marka perfumeryjna o nazwie DSquared2, która specjalizuje się w kompozycjach drzewnych i dla której las i drewno są jedną z najważniejszych inspiracji. I tak na przykład gdy spojrzymy na perfumy o nazwie Wood for Him, to trafimy na drzewny zapach, idealny dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z kompozycjami tego typu. Nuty białego drewna i wetywerii, są tutaj bardzo przystępne i dość uniwersalne, tak samo jak spacer na Halę Gąsienicową z Kuźnic przez Boczań, który pozwala nam poznać uroki zachwycającego, lecz niewymagającego lasu.

Inaczej jest za to z perfumami Polo Green od Ralpha Laurena, które to są już o wiele bardziej złożone i zdecydowanie bardziej intrygują bogactwem nut zapachowych. Znajdziemy w nich nuty sosny, cedru, mchu dębowego, jałowca jak i pikantnych przypraw. Wszystko to sprawia, że z tym zapachem już trzeba umieć sobie poradzić, wiedzieć jak go nosić, by nie zostać przytłoczonym bogactwem tych nut, dlatego też kojarzy się on nam z trasą na Czerwone Wierchy przez Upłaziańską Kopkę z Kir, która to może nie wymaga od wędrowców umiejętności wspinaczki, ale jednak potrafi momentami zmęczyć. I oczywiście warto się lekko zmęczyć, by móc podziwiać zachwycające krajobrazy jak np. Masyw Giewontu. Tak samo jest z zapachem, jak już poświęcimy trochę uwagi by go „okiełznać”, odkryjemy w nim piękno i prawdziwy urok leśnych nut zapachowych.

Każdy kto choć trochę Tatry zna, doskonale wie, że pogoda potrafi tu być nieobliczalna i zawsze trzeba być przygotowanym na gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych. Dlatego też, czasami tatrzańskie lasy bywają mroczne, złowieszcze, nawet te odcinki, które opisywane są jako przyjazne dla początkujących wędrowców.

Taki las przedstawia Lalique Encre Noire. Jest on wilgotny, chłodny i wietrzny, dokładnie taki sam jaki potrafi być odcinek szlaku na Giewont, z Polany Strążyskiej na Przełęcz w Grzybowcu, gdy trafimy na pochmurną i mglistą pogodę.

I na koniec przejdźmy do zapachu, który należy do grupy perfum niszowych, a co za tym idzie potencjalnie trudniejszych w odbiorze. Lubin Galaad, niektórym przywodzi na myśl las orientalny, odległy od naszej strefy klimatycznej, jednak dla nas to zapach lasu, który unosi się tuż nad szczytami drzew na trasie na Trzydowiański i Kończysty Wierch z Polany Trzydniówki, w dni kiedy na próżno szukać słońca na niebie. Dymny charakter, za który odpowiedzialny jest tytoń i agar w składzie Lubin Galaad, idealnie pasuje do zapachu mgły unoszącej się nad lasem i do naszego zmęczenia, gdy uda się nam pokonać te niewygodne podejścia w początkowych etapach tej trasy.

Warto, niektórym zapachom dać szansę, sprawdzić je i przetestować, ponieważ świat perfum potrafi być naprawdę zaskakujący i nieobliczalny i potrafi zachwycić nas efektem końcowym. Dokładnie tak samo jak zdobywanie kolejnych tatrzańskich szlaków, które zawsze każde zmęczenie, wynagrodzi nam niesamowitymi widokami i niepowtarzalnym klimatem pieszej wędrówki.

Czujecie się zaintrygowani? Chcielibyście poznać jeszcze inne zapachy inspirowane lasem, przyrodą, a nawet kamieniami szlachetnymi? W takim razie koniecznie musicie odwiedzić nasza perfumerię pachnidelko.pl stacjonarnie (Toruń i Bydgoszcz) lub oczywiście online na www.pachnidelko.pl!

Tagi: las pachnidełko


Powiązane artykuły