04 paź 2023

Zamknięte przejścia graniczne na Łysej Polanie i w Chochołowie!

Zamknięte przejścia graniczne na Łysej Polanie i w Chochołowie!
fot. Krzysztof Dudzik/Wikipedia Commons

Całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego zostały przejścia graniczne na Łysej Polanie i w Chochołowie.

 

Dziś od północy wznowione zostały kontrole na wszystkich przejściach granicznych pomiędzy Polską a Słowacją. Kontrole obejmują samochody wjeżdżające do Polski i odbywają się „wyrywkowo”, to znaczy że nie każdy samochód zostaje im poddany.

Jak informuje szef MSWiA Mariusz Kamiński, tylko we wrześniu zatrzymano ok. 900 migrantów, którzy nielegalnie wjechali do Polski z terytorium Słowacji. Dla porównania, w całym zeszłym roku takich przypadków było nieco ponad 100.

Jeśli chodzi o przejścia graniczne pod Tatrami, to całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego zostały te na Łysej Polanie i w Chochołowie. Można je przekraczać jedynie pieszo. Mieszkańcom podróżującym np. do pracy oraz turystom zostają zatem przejścia w Jurgowie i Chyżnem.

Przejścia graniczne, przez które można przekraczać granicę, to drogowe przejścia Barwinek i Radoszyce (woj. podkarpackie), Muszynka, Piwniczna Zdrój, Jurgów i Chyżne (woj. małopolskie), Korbielów i Zwardoń (woj. śląskie). Kolejowe przejścia graniczne ze Słowacją to Łupków (Podkarpackie), Muszyna (Małopolskie) i Zwardoń (Śląskie).

Decyzja o kontrolach obowiązywać będzie najpierw przez 10 dni, ale bardzo możliwe, że okres ten zostanie wydłużony.

Tagi: bezpieczeństwo Chochołów Łysa Polana przepisy transport


Powiązane artykuły