23 lut 2015

Zaginieni najprawdopodobniej dotarli do „Piątki” – co dalej?

Zaginieni najprawdopodobniej dotarli do „Piątki” – co dalej?

Według najnowszych informacji, dwaj zaginieni w Tatrach mężczyźni najprawdopodobniej dotarli w sobotę do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Tutaj ślad się urywa.

 

Niedawno publikowaliśmy zdjęcia naszej czytelniczki Agnieszki Ziembińskiej z Zawratu, na których widać dwóch mężczyzn, poszukiwanych od soboty przez TOPR. Zamierzali oni zejść do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Okazuje się, że na wykonanych podczas zejścia do doliny zdjęciach również widać zaginionych.

– Szłam zaraz za nimi. Niedaleko przed schroniskiem kontakt wzrokowy się urwał – relacjonuje Agnieszka Ziembińska. Jej towarzysz zgubił kask (zwiał mu go wiatr), mężczyźni znaleźli go i oddali przy głazie już „niedaleko schroniska”.

Zdjęcie wykonane o godz. 13:30:

 

Oznacza to, że mężczyźni najprawdopodobniej dotarli bezpiecznie do Doliny Pięciu Stawów Polskich i praktycznie przekreśla scenariusz wypadku lawinowego na drodze z Zawratu do „Piątki”.

Nie wiadomo jednak, co wydarzyło się dalej. Jakie turyści mieli plany? Czy zamierzali wybrać się gdzieś jeszcze?

Jeden z zaginionych turystów miał czarną kurtkę i czerwony plecak, drugi zaś pomarańczowy plecak. Ktokolwiek widział w sobotę w górach tych mężczyzn, proszony jest o pilny kontakt z ratownikami TOPR pod numerem telefonu: 18 20 63 444 lub 601 100 300.

 

Zdjęcia zaginionych wykonane w okolicach Zawratu:

 

Dziś z samego rana TOPR wznowiło akcję poszukiwawczą. Widoczność w Tatrach jest znacznie gorsza niż wczoraj, nad większością szczytów wisi gęsta warstwa chmur. Śmigłowiec przetransportował ratowników w niższe partie gór.

Tagi: Dolina Pięciu Stawów Polskich poszukiwania ratownictwo TOPR Zawrat


Powiązane artykuły