01 cze 2016

Z Zakopanego na Hel rowerem w…50 godzin! Wszystko dla chorych dzieci

Z Zakopanego na Hel rowerem w…50 godzin! Wszystko dla chorych dzieci

Bartosz Pierzyński z Łodzi podejmuje niezwykłe wyzwanie przejechania rowerem trasy z Zakopanego na Hel w czasie 50 godzin.

 

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci, podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi” (www.domwlodzi.org). Prowadzi ona Dom Dziecka dla Dzieci Chorych, porzuconych z powodu problemów zdrowotnych przez własnych rodziców. Bartosz Pierzyński chce nie tylko nagłośnić ich los i wspomóc finansowo, lecz również pokazać dzieciom, że przy odpowiedniej motywacji nawet najtrudniejsze wyzwania są możliwe do realizacji.

Podczas przygotowań do wyprawy łodzianin dowiedział się, że sam cierpi na wadę serca. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu ablacji. Nie zniechęciło go to jednak do całej akcji. Przeciwnie, był to dla niego kolejny dowód, że powinien pomóc dzieciom.

Bartosz wyruszy 2 września z Zakopanego. Będzie miał do pokonania dystans 800 km dzielący je od Helu. Chce go pokonać w czasie 50 godzin (czyli zaledwie 2 dni i 2 godzin,) w którym uwzględnić trzeba przecież jeszcze przerwy na odpoczynek, jedzenie czy naprawy roweru. Zadanie wydaje się bardzo trudne, lecz Bartosz wierzy, że jest w stanie sobie z nim poradzić.

 

Zobaczcie materiał o całej akcji zrealizowany przez TVP Info:

 

oraz krótką zapowiedź projektu:

 

Oficjalny plakat akcji „50 Godzin Dla Dzieci”:

 

Najnowsze informacje śledzić możecie na stronie 50 Godzin Dla Dzieci na Facebooku

 

Tagi: 50 godzin dla dzieci dzieci Fundacja Dom w Łodzi Hel pomoc rower Zakopane


Powiązane artykuły