15 gru 2015

Z Warszawy w Tatry w 65 minut! Rusza nowe połączenie lotnicze

Z Warszawy w Tatry w 65 minut! Rusza nowe połączenie lotnicze

Od dzisiaj z Lotniska Chopina można będzie dostać się pod Tatry w nieco ponad godzinę.

 

Wszystko za sprawą nowego połączenia, obsługiwanego przez łotewskie linie lotnicze Air Baltic. Samoloty będą latały do słowackiego Popradu położonego u podnóża tatrzańskich szczytów. To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców centralnej i północnej Polski, którzy planować będą szybki wypad na stoki narciarskie lub szlaki.

Rejsy wykonywane będą samolotami Boeing 737-300 w każdy wtorek oraz w czwartki 7 i 14 stycznia 2016 r. Czas przelotu z Warszawy na lotnisko Poprad-Tatry wyniesie zaledwie 65 minut. Pokonanie tej drogi samochodem zajmuje co najmniej kilka godzin.

„Ceny biletów za przelot w jedną stronę zaczynają się od 150 zł. W cenie pasażer może przewieźć do 8 kg bagażu podręcznego oraz narty lub snowboard. Grupy zorganizowane (sześć i więcej osób) bezpłatnie mogą nadać bagaż rejestrowany do 20 kg.” – czytamy na stronie warszawa.wyborcza.pl.

U produ sezonu zimowego we współpracy z właścicielami hoteli, wyciągów narciarskich czy parków wodnych przygotowano bogatą ofertę turystyczną w formie pakietów, dostępnych na stronie www.regiontatry.sk.

Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Od popularnych ośrodków narciarskich i szlaków turystycznych dzieli je kilkanaście kilometrów.

Tagi: lotnisko loty Poprad Tatry Słowackie transport Warszawa


Powiązane artykuły