01 paź 2020

Z Tarnicy aż na Rysy! Żołnierze biegną dla Gabrysi

Trwa akcja „Lecimy dla Gabrysi”, której celem jest zdobycie pieniędzy na leczenie 12-letniej Gabrysi Gorgoń.

 

Żołnierze 16 Batalionu Powietrznodesantowego postanowili pomóc 12-letniej Gabrysi Gorgoń z Kazimierzy Wielkiej w województwie świętokrzyskim. Dziewczynka cierpi na artrogrypozę i zespół Pierre’a Robina, a więc szereg wad wrodzonych dotyczących zniekształceń budowy ciała, zrostów kości w obu rękach, zwichniętych bioder i rozszczepu podniebienia. „Przez lata walczyliśmy o jej zdrowie, teraz walczymy o jej samodzielność” mówią rodzice chorej dziewczynki. Gabrysia czeka na operację nóg, po której będzie mogła się samodzielnie poruszać. Niestety, zabieg nie jest refundowany przez NFZ, a jego koszt wynosi 360 tysięcy złotych. Zbiórka środków odbywa się TUTAJ.

Rozpoczęto projekt „Lecimy dla Gabrysi”. Żołnierze chcą pokonać 360 kilometrów po górach, by w ten sposób zebrać pieniądze na operację dziecka. „Wiemy, że 360 tys. zł to bardzo dużo pieniędzy, ale mamy nadzieję, że znajdą się firmy, które będą chciały nas wesprzeć i tym samym pomóc dziewczynce – mówią.

Żołnierze swoją wędrówkę rozpoczęli od najwyższego szczytu Bieszczadów, czyli Tarnicy. Aktualnie przemierzają poszczególne pasma Beskidów, wejście na Rysy planują w poniedziałek 5 października – wtedy też będzie miało miejsce spotkanie z Gabrysią nad Morskim Okiem.

Trzymamy kciuki!

Tagi: pomoc projekt Rysy Tarnica zbiórka


Powiązane artykuły