31 sie 2018

Z dwójką niepełnosprawnych dzieci zdobyli Rysy. „Nie ma rzeczy niemożliwych”

Z dwójką niepełnosprawnych dzieci zdobyli Rysy. „Nie ma rzeczy niemożliwych”

Iga i Jacek Młynarczykowie z dwoma niepełnosprawnymi synami zdobyli wszystkie szczyty Korony Gór Polski.

 

„11-letni Michał ważył 750 gramów, gdy się urodził. Ma głęboki niedosłuch i poważną wadę wzroku. Lekarze diagnozowali, że nie będzie chodził, a on wspina się wprawiając w zdumienie rówieśników i dorosłych.” – czytamy na stronie www.polsatnews.pl. 6-letni Szymon zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

W rodzinie Młynarczyków każdy dzień to zdobywanie szczytów. Postanowili, że spróbują żyć normalnie, stąd wędrowanie z dziećmi po górach. Wchodząc w środę na Rysy skompletowali Koronę Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. „Nie ma rzeczy niemożliwych” – przyznają.

 

Potrzebne CYBER-OKO

Przy dwójce niepełnosprawnych dzieci potrzeby są duże. Obecnie Iga i Jacek próbują zebrać środki na cyber-oko, które umożliwi Szymonowi kontakt z otoczeniem. Jest to urządzenie, które pozwala na wybieranie poleceń z ekranu za pomocą ruchów gałek ocznych. „Nam nie zależy na zbieraniu pochwał od ludzi, ale właśnie na umożliwieniu synkowi kontaktu ze światem” – pisze mama Szymona.

Wszystkich, którzy mogą dołożyć swoją cegiełkę, odsyłamy na stronę ZRZUTKI. Tatromaniacy, pomóżmy temu niezwykłemu chłopcu!

Igo, Jacku…wielkie gratulacje dla Was.

 

fot. archiwum Igi i Jacka Młynarczyków

Tagi: dzieci Korona Gór Polski niepełnosprawni pomoc Rysy zbiórka


Powiązane artykuły