16 sie 2018

Wypadek na Rysach. Turysta uderzony spadającym kamieniem

Wypadek na Rysach. Turysta uderzony spadającym kamieniem

Ratownicy TOPR ruszyli na pomoc mężczyźnie, który ucierpiał podczas wędrówki szlakiem na Rysy.

 

Turysta został uderzony spadającym kamieniem. Na miejsce wysłano śmigłowiec, ale z jego pokładu ratownicy nie byli w stanie dostrzec poszkodowanego. Spróbują dotrzeć do niego pieszo.

Na razie nie wiadomo w jakim stanie jest mężczyzna. Trudno również powiedzieć, czy przyczyną wypadku było samoczynne oderwanie się kamienia czy strącenie go przez innych turystów. Apelujemy jednak o zachowanie największej ostrożności i uważne patrzenie pod nogi, szczególnie podczas wędrówki eksponowanymi i tłumnie odwiedzanymi szlakami, do jakich niewątpliwie zalicza się podejście na Rysy od polskiej strony.

„Po wczorajszych opadach deszczu szlaki są mokre i śliskie, na odcinkach leśnych błotniste. Bardzo duży ruch turystyczny, zwłaszcza w rejonie Morskiego Oka – jadąc w tamten rejon prosimy skorzystać z komunikacji zbiorowej (busy), ponieważ nie ma już wolnych miejsc na parkingach. Mogą pojawiać się kolejki do dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch oraz przy łańcuchach pod kopułą szczytową Giewontu.” – ostrzega w dzisiejszym komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy.

fot. Michał Adamowski, www.adamowski.com.pl

Tagi: ratownictwo Rysy TOPR wypadek


Powiązane artykuły