26 lut 2019

Wjechał w dziecko i uciekł. Policja poszukuje sprawcy wypadku narciarskiego

Wjechał w dziecko i uciekł. Policja poszukuje sprawcy wypadku narciarskiego

22 lutego na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej doszło do wypadku, w którym poszkodowane zostało 6-letnie dziecko. Sprawca wypadku oddalił się nie udzielając pomocy, teraz szuka go policja.

 

„Tatrzańscy policjanci w poniedziałek po zakończeniu ferii zimowych zostali powiadomieni o wypadku do którego doszło w piątek o 12.20 na stoku narciarskim nr 9 Kotelnicy Białczańskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że doszło tam do zderzenia dwóch narciarzy na stoku. Dorosły mężczyzna zjeżdżający w dół z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na ratach pod nadzorem ojca. Sprawca wypadku nawet nie zatrzymał się aby sprawdzić czy coś dziecku się stało. Odjechał bez słowa. Rodzic do poszkodowanego dziecka wezwał ratowników TOPR-u, którzy udzielili pierwszej pomocy, unieruchomili złamane kończyny, a następnie bezpiecznie przetransportowali je do czekającej już karetki pogotowia. Jak ustalono sprawcą tego wypadku na stoku był około 30-letni mężczyzna, który tego dnia ubrany był w niebieską kurtkę, spodnie narciarskie czerwonymi elementami, kask i gogle. Policjanci na podstawie monitoringu podejmują czynności zmierzające do zidentyfikowania nieodpowiedzialnego narciarza. Osoby, które widziały ten wypadek prosimy o kontakt z policjantami z Bukowiny Tatrzańskiej.

Kolejne zdarzenie o podobnym charakterze do którego doszło następnego dnia w Kotelnicy Białczańskiej zakończyło się interwencją patrolu narciarskiego policji. Funkcjonariusze usunęli ze stoku nietrzeźwego narciarza, który mając blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu potrącił na stoku 12-letnia dziewczynkę. Nietrzeźwego narciarza ukarano wysokim mandatem karnym.” –  czytamy na stronie Policja Zakopane na Facebooku.

Tagi: Białka Tatrzańska narciarstwo narty policja wypadek


Powiązane artykuły