15 paź 2014

W TPN debatowano nad dalszym losem koni

W TPN debatowano nad dalszym losem koni

W siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach odbyła się dziś dyskusja dotycząca dalszego losu transportu konnego nad Morskie Oko.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele TPN, władz starostwa tatrzańskiego, fiakrów oraz organizacji prozwierzęcych. W przeciwieństwie do zapowiedzi starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego, los meleksów na drodze do Morskiego Oka nie jest przesądzony. Jak informuje Tygodnik Podhalański, dyrektor TPN Szymon Ziobrowski zapowiedział dalsze testy pojazdów, mające pokazać jak poradzą sobie one w warunkach zimowych.

Swojego celu nie osiągnęły także organizacje prozwierzęce, które domagały się podjęcia dziś decyzji o całkowitej likwidacji transportu konnego. Póki co Park nie zrezygnuje z ich użytkowania. Ma jednak testować różne rozwiązania mające na celu odciążenie zwierząt w pracy, m.in. specjalny pojazd hybrydowy.

Na przyszły tydzień zaplanowano również przeprowadzenie kolejnych badań nad stopniem obciążenia koni. Wezmą w nim udział także przedstawiciele organizacji prozwierzęcych.

Tagi: debata konie Morskie Oko TPN transport konny


Powiązane artykuły