19 paź 2015

Ucieczka niedźwiedzicy i młodych z posesji w Zakopanem (FILM)

Ucieczka niedźwiedzicy i młodych z posesji w Zakopanem (FILM)

Filmik pokazujący na jaki widok natknąć się można nocą w Zakopanem.

 

Jesień to czas, kiedy niedźwiedzie w poszukiwaniu pokarmu schodzą w niższe partie Tatr, a nawet do miasta. Każdego roku zdarzają się przypadki, gdzie zwierzęta te widywane są na ulicach Zakopanego i okolicznych miejscowości. W piątek zamieszczaliśmy zdjęcia śladów niedźwiedzia wykonane na własnej posesji przez jednego z mieszkańców Kościeliska (ZOBACZ).  W ostatnim czasie na ślady niedźwiedzi natrafiono także na Drodze pod Reglami nieopodal Wielkiej Krokwi.

Poniżej publikujemy nagrany w październiku zeszłego roku film, pokazujący ucieczkę niedźwiedzicy z trzema młodymi na ulicy Bogdańskiego w Zakopanem. „Trzy godziny później te same niedźwiedzie grzebały w śmietnikach przy pensjonacie Javorina na początku ulicy Strążyskiej” – pisze autor nagrania. „A więc, turyści i mieszkańcy Zakopanego, bądźcie czujni wieczorową porą, bo na ulicy lub w ogrodzie możecie mieć pełne emocji i adrenaliny spotkanie, które na pewno zapadnie wam w pamięć do końca życia.” – dodaje.

Przypominamy, że w przypadku takiego spotkania należy spokojnie odejść w przeciwnym kierunku, w żadnym wypadku nie należy zbliżać się do niedźwiedzi. Szczególnie samica z młodymi może być niebezpieczna. Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują do mieszkańców, by w przydomowych śmietnikach nie zostawiać resztek jedzenia.

 

Źródło: Youtube.com

Zobacz także:

Niedźwiedzie na ul. Strążyskiej w Zakopanem (FILM)

Nocny spacer niedźwiedzi po Zakopanem! Zobacz nagranie z kamery 

Tagi: film jesień niedźwiedzie przyroda TPN Zakopane


Powiązane artykuły