30 gru 2015

Turysta spadł ze szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem

Turysta spadł ze szlaku na Przełęcz pod Chłopkiem

Kolejny wypadek w Tatrach. Trwa akcja ratunkowa TOPR.

 

Jak informuje Tygodnik Podhalański, do ratowników spłynęło zgłoszenie, że podczas schodzenia szlakiem z Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem spadło trzech turystów związanych liną. Do dwóch z nich udało się dotrzeć stosunkowo szybko, trzeciego odnaleziono dopiero po kilku godzinach. Miał silny uraz głowy i niestety mimo przetransportowania do zakopiańskiego szpitala, zmarł.

Trasa na Przełęcz pod Chłopkiem nawet w letnich warunkach należy do najbardziej wymagających w polskich Tatrach, przy takich warunkach, jakie panują obecnie, jest ekstremalnie trudna.

Dziś w Tatrach zginęło już pięć osób. Rano młoda turystka spadła z Koziego Wierchu w stronę Doliny Pięciu Stawów Polskich (CZYTAJ WIĘCEJ), w słowackich Tatrach Wysokich zginęło trzech taterników (CZYTAJ WIĘCEJ), później spłynęła również informacja o śmierci turysty pod Brestową w Tatrach Zachodnich (CZYTAJ WIĘCEJ).

 

Obecnie mamy do czynienia z czymś, co śmiało można nazwać „czarną serią”. W ciągu zaledwie sześciu dni śmierć poniosło osiem (!) osób. Więcej o tych kolejnych zdarzeniach przeczytacie w linkach poniżej:

Tragedia w Tatrach. Turysta spadł ze Świnicy, zginął na miejscu

Mężczyzna zginął podczas schodzenia z Gubałówki

Kolejna śmierć w Tatrach. Oznaleziona przez TOPR turystka nie żyje

Czarna seria w Tatrach trwa. Kobieta w ciąży spadła z Orlej Perci, nie żyje

Tragicznie również w Tatrach Słowackich. Trzy wypadki śmiertelne!

 

W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki, szlaki są bardzo śliskie, w wielu miejscach występuje lód. Przy obecnym „lodowisku” stanowczo odradzamy wybieranie się w jakikolwiek stromy teren, prosimy o zachowanie maksymalnej ostrożności i zasad asekuracji.

fot. www.adamowski.com.pl

Tagi: ratownictwo TOPR wypadek


Powiązane artykuły