30 sty 2021

Turyści utknęli na Czerwonych Wierchach, lawina pod Kościelcem. Kolejne akcje ratowników TOPR

Ratownicy TOPR sprowadzili z gór turystów, którzy utknęli w rejonie Czerwonych Wierchów. Pod Kościelcem taterniczka spadła z lawiną.

 

W godzinach popołudniowych do TOPR spłynęła prośba o pomoc od 9 turystów, którzy w trudnych warunkach bali się zejść z okolic Kondrackiej Przełęczy. W ich kierunku ruszyła grupa ratowników wyposażonych w zapasową odzież i detektory lawinowe. Jak informuje Gazeta Krakowska, dużym wsparciem okazali się inni turyści, doprowadzając wzywających pomocy w bezpieczniejsze lawinowo okolice Przełęczy pod Kopą Kondracką. Przed godziną 20 ratownikom udało się wszystkich sprowadzić bezpiecznie do Kuźnic.

Pomocy potrzebowała również taterniczka, która w Kotle Kościelcowym spadła z lawiną i doznała urazu nogi. Miała być przetransportowana na Halę Gąsienicową, a następnie do zakopiańskiego szpitala.

W godzinach południowych ratownicy wezwani zostali do wypadku lawinowego w masywie Ornaku. Tam dwóch skiturowców zostało przysypanych przed śnieg, na szczęście udało ich się w porę odkopać (CZYTAJ WIĘCEJ).

Tagi: Czerwone Wierchy pomoc ratownictwo TOPR


Powiązane artykuły