29 cze 2018

Turyści dla Izy – zbiórka pieniędzy przy wejściach na tatrzańskie szlaki

Turyści dla Izy – zbiórka pieniędzy przy wejściach na tatrzańskie szlaki

W sobotę 30 czerwca przy punktach wejściowych do Tatrzańskiego Parku Narodowego odbędzie się zbiórka środków na leczenie 13-letniej Izy Piczury.

 

Iza jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej w Witowie. Od lipca 2015 roku choruje na białaczkę limfoblastyczną. Przez pierwsze dwa lata dziewczynka była leczona szpitalnie i wydawało się, że pokonała chorobę. Niestety początkiem 2018 roku nastąpił nawrót choroby i w tej chwili jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Wymagane jest podanie kosztownego leku, który nie jest refundowany przez NFZ.

W sobotę przy wsparciu odbywającej się w tym czasie w Zakopanem akcji Czyste Tatry trwać będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Izy. Wolontariusze wyposażeni w odpowiednie identyfikatory i puszki kwestować będą przy wejściu na szlaki w Kuźnicach, Dolinie Strążyskiej, Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Chochołowskiej oraz przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę.

Internetowo można wspomóc zbiórkę za pośrednictwem Fundacji „Podaruj Życie”, która uruchomiła dla Izy subkonto o numerze: 07 1750 0012 0000 0000 2316 1346 (z dopiskiem „Dla Izy Piczury”).

 

Tagi: Iza Piczura pomoc zbiórka


Powiązane artykuły