15 sty 2019

Trzeci Polak dołączy do wyprawy na K2!

Trzeci Polak dołączy do wyprawy na K2!

Wszystko wskazuje na to, że do zespołu Alexa Txikona dołączy na dniach kolejny polski himalaista.

 

Przypomnijmy, że do udziału w wyprawie, której liderem jest Txikon, zaproszeni zostali Paweł Dunaj i Marek Klonowski. Obaj wyruszyli z karawaną na trekking do bazy pod K2, losy tego drugiego nie są jednak jeszcze przesądzone. Klonowski do 27 stycznia musi dopłacić brakującą część kwoty, trwa społeczna zrzutka na ten cel.

Tymczasem do zespołu dołączy najprawdopodobniej kolejny Polak. Ashgar Ali Porik, szef agencji Jasmine Tours obsługującej wyprawę przekazał, że w drodze ze Skardu do Askole jest już Waldemar Kowalewski. Jutro rozpocząć ma wędrówkę do bazy, do której chce dotrzeć w 5 dni. Potrzebne jest jeszcze załatwienie formalność, a dokładniej pozwolenia na wspinaczkę na K2, jednak nie powinno być z tym większych problemów.

Kowalewski to doświadczony himalaista, zdobywca czterech ośmiotysięczników: Mount Everest, Lhotse, Manaslu i Broad Peak.

Tymczasem do bazy pod K2 dotarła rosyjsko-kirgisko-kazachska wyprawa pod kierownictwem Wasilija Piwcowa. Ekipa Txikona pod ostatnim niezdobytym zimą ośmiotysięcznikiem zameldować się może jutro. Wiele wskazuje na to, że oba zespoły będą ze sobą współpracować, na razie nie wiadomo jednak w jak dużym zakresie.

Tagi: Alex Txikon himalaizm K2 Karakorum Marek Klonowski Paweł Dunaj Waldemar Kowalewski


Powiązane artykuły