15 sie 2015

Trwa Bieg Granią Tatr – relacja i zdjęcia na żywo

Trwa Bieg Granią Tatr – relacja i zdjęcia na żywo

Dokładnie o godzinie 4:00 rozpoczął się dziś morderczy Bieg Granią Tatr. Zawodnicy mają do pokonania dystans 71 km i 5000 m przewyższeń!

 

Po starcie w Dolinie Chochołowskiej, zawodnicy wbiegli na Grzesia, następnie Wołowiec i dalej granią do Starorobociańskiego Wierchu. Później przez Ornak w dół do schroniska na Hali Ornak, gdzie znajdował się pierwszy punkt odżywczy. Tam również zmierzono pierwsze międzyczasy. Prowadził Przemysław Sobczyk (3:11:22) przed Bartoszem Gorczycą (3:11:46) i Jackiem Żebrackim (3:14:19).

Dalsza część trasy wiodła przez Czerwone Wierchy w stronę Kasprowego Wierchu, do schroniska Murowaniec (drugi punkt odżywczy). Nie zmieniła się tam czołowa trójka, choć na pozycję lidera wysunął się Bartosz Gorczyca (5:27:37). Dobiegł do schroniska 10 minut przed drugim Sobczykiem. Wszystkie międzyczasy dostępne TUTAJ.

Z Murowańca zawodnicy rozpoczęli podbieg na Krzyżne. Stamtąd zbiegną do Doliny Pięciu Stawów i dalej w dół Doliny Roztoki, wśród regli wracając w kierunku Zakopanego. Meta usytuowana jest przy Stadionie COS Zakopane, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II. Cała trasa biegu dostępna TUTAJ.

Na żywo położenie 70 zawodników, którzy zostali wyposażeni w nadajniki GPS, śledzić możecie TUTAJ.

Od rana nad Tatrami świeciło piękne słońce, teraz zaczynają zbierać się chmury. Niestety niewykluczone, że popołudniu wystąpią burze.

Aktualizacja:

10:00 – czołówka podbiega już z Hali Gąsienicowej na Krzyżne. Na prowadzeniu Bartosz Gorczyca przed Przemkiem Sobczykiem i Jackiem Żebrackim.

11:00 – zdecydowanym liderem Bartosz Gorczyca. Jest już w połowie drogi między Czerwonym Stawem a przełęczą Krzyżne. Przemek Sobczyk dobiega do stawu. Wśród kobiet prowadzi Anna Figura, która zbliża się do szczytu Kasprowego Wierchu

Międzyczasy z Murowańca: Bartosz Gorczyca (5:27:37), Przemysław Sobczyk (5:37:26), Jacek Żebracki (5:44:36). Wśród kobiet Anna Figura (6:42:56) przed Olgą Łyjak (6:58:02) 

12:33 – Lider Bartosz Gorczyca już na Krzyżnem!

14:15 – Bartosz Gorczyca dobiega na metę z czasem 9:16:05!!!

Czytaj dalej: Bartosz Gorczyca zwycięzcą Biegu Granią Tatr 2015!

 

 

Dotychczasowe zdjęcia z biegu (fot. Maciek Gąsienica-Fronek):

start o godzinie 4:00

  

Najświeższe informacje śledzić możecie na: www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr

Tagi: Bieg Granią Tatr bieganie sport


Powiązane artykuły