02 gru 2014

Trudne warunki w Tatrach

Trudne warunki w Tatrach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. Szlaki są oblodzone i śliskie – ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

Po kilku słonecznych dniach, wtorek w Tatrach jest bardzo pochmurny. Jest cieplej niż w Zakopanem, na Kasprowym Wierchu temperatura wynosi -0,3°C, a nad Morskim Okiem 2,7°C. W górach panują trudne warunki dla turystów.

„Szlaki są oblodzone i śliskie. Część szlaków, szczególnie w wyższych partiach jest nieprzetarta, a ich torowanie utrudnia i wydłuża wędrówkę. Używanie kijków narciarskich znacznie ułatwia chodzenie. Powyżej górnej granicy lasu  warunki są trudne, występują oblodzenia, a przebieg szlaku często jest niewidoczny, co może utrudniać orientację w terenie.” – czytamy dzisiejszym w komunikacie turystycznym TPN.

Pracownicy parku przypominają także, że mimo opadu śniegu, szlaki turystyczne nie są jeszcze udostępnione dla turystyki narciarskiej. Pokrywa śnieżna nie jest bowiem na tyle zwarta i gruba, aby zabezpieczała roślinność i glebę przed oddziaływaniem narciarstwa.

Źródło: www.tpn.pl

Fot. www.kamery.topr.pl

Tagi: undefined


Powiązane artykuły