21 sty 2020

Tragiczny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku Świnica-Zawrat

Tragiczny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł ze szlaku Świnica-Zawrat

Ciało odnalezionego dziś przez ratowników TOPR turysty znajdowało się poniżej odcinka łączącego Świnicę z Zawratem.

 

Dziś po południu z pokładu śmigłowca wypatrzono ciało znajdujące się poniżej Niebieskiej Turni. Po potwierdzeniu tożsamości przez rodzinę stało się jasne, że tragicznie zmarły to poszukiwany od kilkudziesięciu godzin 42-latek. Spadł ze „szlaku” łączącego Świnicę z Zawratem.

Informację tę podajemy nie bez wątpliwości. Z jednej strony fakty są istotne i należy je przekazywać, z drugiej zaś z pewnością wywołają pewne kontrowersje. Odcinek pomiędzy Świnicą a Zawratem od dawna jest bowiem zamknięty dla ruchu turystycznego, choć powody zamknięcia nie miały żadnego wpływu na ten wypadek.

Niech ta tragedia będzie swego rodzaju przestrogą: po pierwsze przed wybieraniem się na ten szczególnie niebezpieczny zimą trawers, po drugie zaś przed zaniechaniem poinformowania kogokolwiek o swoich górskich planach. Prosimy jednocześnie o powstrzymanie się od niestosownych komentarzy i uszanowanie tego trudnego dla rodziny czasu. Paweł popełnił błędy, ale któż z nas ich nie popełnia. Niestety, za swoje zapłacił najwyższą cenę.

fot. Tatry i My

Tagi: ratownictwo Świnica TOPR Zawrat


Powiązane artykuły