22 sie 2020

Tragiczna burza nad Tatrami. Zarejestrowano uderzenie pioruna i potworny grzmot (FILM)

Tragiczna burza nad Tatrami. Zarejestrowano uderzenie pioruna i potworny grzmot (FILM)

Po tragicznych wydarzeniach w Tatrach zamieszczamy nagranie, na którym widać i słychać siłę szalejącej wówczas nad górami burzy.

 

22 sierpnia 2019 roku przez Tatry przeszła burza, w wyniku której zginęło łącznie 5 osób (cztery po stronie polskiej i jedna po słowackiej). Największy dramat rozegrał się w obrębie Giewontu. Tam w wyniku porażenia piorunami zginęło dwoje dorosłych i dwoje dzieci, a łącznie 157 osób zostało poszkodowanych. Więcej o dokładnym przebiegu tych pamiętnych wydarzeń przeczytacie TUTAJ.

Według relacji wielu świadków, siła burzy była wyjątkowo duża. „Ten huk był niesamowity…Nigdy w życiu czegoś takiego nie doświadczyłam” – pisze w jednym z komentarzy Basia. „Widziałam uderzenie pioruna w Giewont z Krupówek, to był niesamowity huk, nigdy nie słyszałam tak głośnego uderzenia. Na Krupówkach zrobiła się panika, ludzie zaczęli się rozbiegać i chować po sklepach i barach.” – dodaje Sylwia.

Maciej Kleniewski nagrywał burzę z kwatery w Kościelisku, kierując telefon w stronę Giewontu. Na koncie na Twitterze zamieścił film, na którym zarejestrował moment uderzenia jednego z piorunów i towarzyszący mu potworny grzmot. Zobaczcie i posłuchajcie…

Tagi: burza film Giewont


Powiązane artykuły