12 maj 2020

TPN: Zachowania turystów nie napawają optymizmem

TPN: Zachowania turystów nie napawają optymizmem

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zastanawiają się nad dalszymi restrykcjami w sposobie udostępniania Tatr.

 

Podczas ostatniego weekendu na tatrzańskie szlaki weszło blisko 20 tysięcy turystów. Niestety, wiele osób nie przestrzega zasad utrzymania dystansu i noszenia maseczek w takich punktach jak parkingi czy okolice kas biletowych.

„Po tym weekendzie stwierdzamy niestety, że zachowania turystów nie napawają optymizmem. Turyści gromadzą się w miejscach, siadają wspólnie przy ławostołach, nie stosują zalecanego dystansu społecznego.” – mówi w rozmowie z Gazetą Krakowską dyrektor TPN Szymon Ziobrowski. „Nas to niepokoi o tyle, że znamy z Europy przykłady podobnych miasteczek turystycznych, które stały się ogniskami koronawirusa. Nie chcielibyśmy, by podobny los spotkał nasze miast i region. Tym bardziej w kontekście turystyki, z której przecież wszyscy tutaj żyjemy.” – dodaje.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie szczególnie na najpopularniejszych szlakach wprowadzone zostaną dzienne limity wejść. Ograniczenia funkcjonować mają również na fasiągach konnych kursujących w kierunku Morskiego Oka. Jak informuje Gazeta Krakowska, na jednym wozie będzie mogło jechać maksymalnie 8 osób, między pasażerami mają znajdować się ponadto specjalne osłony.

Tagi: bezpieczeństwo koronawirus przepisy TPN turystyka zasady


Powiązane artykuły