26 cze 2020

TPN ujawnia szczegóły remontu na drodze do Morskiego Oka

TPN ujawnia szczegóły remontu na drodze do Morskiego Oka

Przez kilka dni lipca szlak do Morskiego Oka zostanie zamknięty dla ruchu turystycznego. Przedstawiamy najnowsze informacje w tej sprawie.

 

Na blisko 2-kilometrowym odcinku pomiędzy Polaną Włosienica a schroniskiem przeprowadzany będzie remont nawierzchni asfaltowej. Rozpocznie się on 29 czerwca i potrwa według obecnych planów do 10 lipca. W drugiej części tego okresu dojście czerwonym szlakiem nad najpopularniejsze tatrzańskie jezioro będzie niemożliwe.

Oto szczegółowe informacje przekazane przez Tatrzański Park Narodowy:

„W pierwszym tygodniu będą prowadzone prace przygotowawcze: uzupełnianie ubytków, wyrównywanie nawierzchni. Szlak jednak będzie otwarty, chociaż należy się spodziewać utrudnień. W kolejnym tygodniu, około 6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. Prosimy także, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.”

– Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tagi: Morskie Oko Palenica Białczańska remont szlaki TPN Wodogrzmoty Mickiewicza zamknięcie


Powiązane artykuły