30 kw. 2020

TPN: Otwieramy ponownie Tatry dla ruchu turystycznego

TPN: Otwieramy ponownie Tatry dla ruchu turystycznego

Tatrzański Park Narodowy poinformował o ponownym udostępnieniu obszaru polskich Tatr.

 

Podczas zorganizowanej wczesnym popołudniem konferencji prasowej dyrektor TPN Szymon Ziobrowski przekazał, że od poniedziałku 4 maja całe Tatry będą dostępne dla ruchu turystycznego.

Na najpopularniejszych szlakach, takich jak droga do Morskiego Oka czy Dolina Kościeliska wprowadzone będą limity wejść. Ich dokładny kształt znany będzie wkrótce. Na razie nie będą kursować fasiągi konne, ruszy natomiast kolej linowa na Kasprowy Wierch.

TPN zachęca, żeby bilety wstępu do parku kupować online. „Najprawdopodobniej turysta w ogóle nie będzie musiał zatrzymywać się w punkcie wejścia do parku, natomiast musi liczyć się z tym, że będziemy prowadzić wyrywkowe kontrole biletów” – mówi dyrektor.

Najprawdopodobniej otwarte zostaną również schroniska, choć nie wiadomo jeszcze do końca w jakim zakresie. Możliwe, że usługi gastronomiczne dostępne będą tylko dla osób nocujących w schroniskach.

Podczas majówki sytuacja nie ulegnie zmianie, otwarte pozostają jedynie cztery dolinki reglowe: Strążyska, Białego, ku Dziurze i za Bramką.

Tagi: bezpieczeństwo koronawirus szlaki Tatrzański Park Narodowy TPN turystyka


Powiązane artykuły