07 Kwi 2019
3

Torba pełna śmieci – oto efekt spaceru drogą do Morskiego Oka

Jedna z tatrzańskich turystek postanowiła posprzątać dziś popularny szlak z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko.

 

Podczas powrotu znad Morskiego Oka Natalia Demusz zaczęła zbierać znalezione przy drodze śmieci. Przy parkingu na Palenicy Białczańskiej foliowa torba była praktycznie wypełniona. „Wstyd” – krótko podsumowuje efekt swoich zbiorów Natalia.

Niestety, problem śmiecenia na górskich szlakach czy w lasach jest w Polsce nadal wyraźny. Jak wytłumaczyć fakt, że ktoś idzie w jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach i celowo je niszczy? Co realnie można zrobić, by tę sytuację zmienić?

Tagi:


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of Tomasz Jagielski

Tomasz Jagielski |8 kwietnia 2019

Jest tylko jeden sposób. Trzeba maksymalnie utrudnić ludziom dostęp do gór - w tym przypadku zlikwidować transport konny. Spowoduje to, że w góry chodzić będą głownie ci, którzy te góry kochają, a przez to nie śmiecą. Pseudo turyści z puszkami piwa w dłoni zrezygnują, bo oni idą tam tylko po to aby zrobić sobie fotkę nad Morskim Okiem i "wrzucić ją na fejsa". Obserwowaliście kiedyś dzieci idące w góry z tzw. wycieczką? Ja obserwowałem. Te dzieci nawet nie spoglądają na otaczającą ją piękną przyrodę. Głowy mają pospuszczane wpatrując się w wyświetlacze smartfonów, gwar jest tak potężny, że nie ma możliwości by usłyszały głos przewodnika. Czemu służy to ciąganie dzieciarni w góry? Należy zlikwidować kolejkę na Kasprowy. Gwarantuję, że na tym szczycie nigdy już nie zobaczymy żadnego grubasa wsuwającego hot-doga. Brutalne metody, wiem. Edukacja tutaj nie pomoże.

Image of Janusz Delijewski

Janusz Delijewski |8 kwietnia 2019

W pełni zgadzam sie z Panem Tomaszem !

Image of PAWEŁ JAKIEŁA

PAWEŁ JAKIEŁA |8 kwietnia 2019

Ma Pan rację Panie Tomku.

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ