23 lut 2015

TOPR przeszukuje lawiniska w Dolince Pustej. Zaginionych widziano pod jej progiem

TOPR przeszukuje lawiniska w Dolince Pustej. Zaginionych widziano pod jej progiem

Ratownicy TOPR koncentrują poszukiwania zaginionych na rejonie Dolinki Pustej, odnogi Doliny Pięciu Stawów Polskich.

 

– Dostaliśmy odpowiedź na nasz apel. Mężczyźni byli widziani tuż przed godziną 14 pod progiem Dolinki Pustej. Tam też koncentrujemy nasze poszukiwania – tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Mówi się o trzech lawiniskach widocznych w tym rejonie. Najbardziej prawdopodobnym dla ratowników scenariuszem jest właśnie wypadek lawinowy. – Niestety zaginieni nie mieli przy sobie detektorów lawinowych, a szkoda, bo to znacznie ułatwiłoby nam pracę – dodaje Jan Krzysztof.

Przypomnijmy, że zaginieni byli widziani przez naszą czytelniczkę Agnieszkę Ziembińską podczas zejścia z Zawratu do Doliny Pięciu Stawów Polskich – CZYTAJ WIĘCEJ

O godzinie 13:30 znajdowali się niedaleko schroniska w „Piątce”. Być może postanowili wrócić przez Kozią Przełęcz na stronę Hali Gąsienicowej i dalej do Brzezin, gdzie zostawili samochód? To oczywiście tylko jedna z hipotez.

Jeden z zaginionych turystów miał czarną kurtkę i czerwony plecak, drugi zaś pomarańczowy plecak. Ktokolwiek widział w sobotę w górach tych mężczyzn, proszony jest o pilny kontakt z ratownikami TOPR pod numerem telefonu: 18 20 63 444 lub 601 100 300.

 

Zdjęcia zaginionych wykonane w okolicach Zawratu:

fot. Agnieszka Ziembińska

 

Tagi: Dolina Pięciu Stawów Polskich Dolinka Pusta poszukiwania ratownictwo TOPR


Powiązane artykuły