02 maj 2019

Ten film zachwyci każdego! Niesamowity nocny timelapse ze szczytu Łomnicy

Ten film zachwyci każdego! Niesamowity nocny timelapse ze szczytu Łomnicy

Zastanawialiście się kiedyś jak może wyglądać noc spędzona na Łomnicy? Zobaczcie sami.

 

Publikujemy przepiękny timelapse, będący efektem kilkunastu godzin spędzonych na Łomnicy przez fotografa Michała Ostaszewskiego. „Od kilku lat staram się pokazywać piękne widoki w Tatrach, ale staram się również pokazywać Tatry nocą. Wtedy kiedy większość ludzi śpi i nie zwraca uwagi na to jak piękne może być niebo nad górami. Widok nocnego nieba od zawsze wzbudzał w ludziach emocje, niestety w ostatnich latach wraz z rozwojem technologii i rozrastaniem się miast co raz mnie ludzi ma dostęp do możliwości podziwiania gwieździstego nieba. Dlatego też tak bardzo zależy mi na pokazywaniu go na swoich pracach.” – mówi autor.

O nocy spędzonej na Łomnicy Michał myślał od dwóch lat. Dzięki przychylności kilku osób ze świata nauki, po długim oczekiwaniu na odpowiednie warunki pogodowe, marzenie to udało się zrealizować 1 kwietnia. Fotograf wjechał na górę z ok. 40 kilogramami sprzętu, na który składały się 3 aparaty, 6 obiektywów, 4 statywy, slajder, głowice paralaktyczne, zapasowe baterie, ładowarki…

„Timelapse który tutaj prezentuję to finalny efekt z selekcji 19000 tysięcy zdjęć które wykonałem na szczycie, fotografując bez snu od godziny 14 do godziny 8 rano następne dnia. Cały film to również godziny spędzone przy komputerze, bo samo już wyrenderowanie finalnej wersji wideo zajęło mi 4h nie wspominając o konieczności wcześniejszego wyrenderowania tysięcy zdjęć które powstały podczas tego wypadu. Tak więc zapraszam wszystkich do oglądania, dzielenia się odczuciami i jak również konstruktywną krytyką” – zaznacza Michał.

Usiądźcie wygodnie i podziwiajcie…

Autor: Michał Ostaszewski Photography

 

Tagi: astrofotografia fotografia gwiazdy Łomnica niebo noc Tatry Słowackie timelapse


Powiązane artykuły