27 lut 2021

Tak Roman Ficek zdobywał Rysy 9 razy w ciągu doby (FILM)

Tak Roman Ficek zdobywał Rysy 9 razy w ciągu doby (FILM)

Zobaczcie zapowiedź filmu, stanowiącego dokumentację niedawnego, niezwykłego wyzwania Romana Ficka.

 

Projekt „Rysy Sky 24h” zakładał próbę wejścia na polski wierzchołek Rysów jak największą liczbę razy w ciągu 24 godzin. Jego pomysłodawcą i głównym wykonawcą był Roman Ficek – czołowy polski biegacz górski ultra. Jest rekordzistą w czasie przejścia Głównego Szlaku Beskidzkiego (ok. 517 km), który pokonał kilka miesięcy temu w…107 godzin (CZYTAJ WIĘCEJ), a także zwycięzcą wielu zawodów biegowych, m.in. ubiegłorocznej edycji Tatra Fest Bieg.

Mieszkaniec Skawicy rozpoczął swój projekt w czwartek 25 lutego o godzinie 13:00. Trasa na Rysy ze schroniska nad Morskim Okiem liczy ponad 1100 metrów przewyższenia, według czasu na tabliczce TPN samo wejście na szczyt zajmuje ok. 4 godzin. W ciągu jednej doby Roman Ficek wszedł (a raczej wbiegł?) na Rysy aż 9 razy! Dało to łącznie ok. 63 km dystansu i ponad 10000 metrów przewyższenia! Roman działał praktycznie non stop w dzień i w nocy, z jedynie krótkimi przerwami w schronisku.

Romanowi w drodze oraz na szczycie towarzyszył Łukasz Malinowski z kanału Szczytografia, który podzielił się z nami zapowiedzią filmu z całej akcji. Zobaczcie:

Tagi: film Roman Ficek Rysy


Powiązane artykuły