13 sty 2021

Sypie, sypie, robi zimę! Tak wyglądał dzisiejszy poranek w Kuźnicach (FILM)

Sypie, sypie, robi zimę! Tak wyglądał dzisiejszy poranek w Kuźnicach (FILM)

Zgodnie z prognozami rozpoczęły się opady śniegu w Tatrach i Zakopanem.

 

Jeśli przewidywania meteorologów się sprawdzą, kilkudniowe opady śniegu utrzymają się aż do weekendu. Już teraz w górach panują trudne warunki turystyczne. „Szlaki przysypane są śniegiem i ich przebieg powyżej górnej granicy lasu może być niewidoczny. Utrudnieniem w partiach graniowych jest wiejący wiatr oraz niski pułap chmur, który ogranicza widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń. W niektórych miejscach śnieg jest twardy i zmrożony, a niektóre odcinki szlaków są mocno oblodzone i jest bardzo ślisko.” – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Po intensywnym opadzie połączonym z silnym wiatrem należy spodziewać się pogorszenia warunków lawinowych. Przez najbliższe kilka dni najlepiej zrezygnować z wycieczek w wyższe partie i uważnie śledzić prognozy pogody oraz komunikaty TOPR.

W reglach oraz wyższych partiach Zakopanego mamy natomiast bajkową zimę. Na poniższym nagraniu autorstwa Przemysława Sobczyka z Yurtabar zobaczycie jak wyglądał dzisiejszy poranek w zasypanych śniegiem Kuźnicach:

Tagi: film Kuźnice pogoda śnieg warunki Zakopane zima


Powiązane artykuły