31 sie 2015

Smutny koniec poszukiwań. Znaleziono ciało zaginionej turystki

Smutny koniec poszukiwań. Znaleziono ciało zaginionej turystki

W Tatrach Słowackich natrafiono na ciało poszukiwanej od kilkudziesięciu godzin turystki – informuje Tygodnik Podhalański.

 

Z 31-letnią mieszkanką Tarnowa nie było kontaktu od czwartku. Zaniepokojona rodzina poinformowała ratowników TOPR, który rozpoczęli w sobotę akcję poszukiwawczą. Początkowo prowadzona była w rejonie Rysów i Mięguszowieckich Szczytów, następnie na znacznie rozszerzonym obszarze. Nie przyniosła jednak żadnych rezultatów.

– Ostatnio uzyskane dane wskazują, że poszukiwana jest po stronie słowackiej (logowanie telefonu) – poinformował nas dzś rano Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Działania z użyciem śmigłowca podjęli zatem ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby. Po kilku godzinach zagadka została rozwiązana, niestety według najczarniejszego scenariusza. Jak informuje portal rmf24.pl, na zdjęciu wykonanym przez polskiego taternika zauważono wiszące na linie ciało w ścianie Małej Kończystej, oddzielającej Dolinę Złomisk (a następnie Dolinę Stwolską) od Doliny Batyżowieckiej w Tatrach Słowackich. Na miejsce udali się ratownicy, którzy zwieźli zwłoki kobiety z gór.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

Tagi: HZS ratownictwo śmierć Tatry Słowackie


Powiązane artykuły