25 sty 2020

Śmiertelny wypadek pod Rysami. Kolejny tej zimy

Śmiertelny wypadek pod Rysami. Kolejny tej zimy

Do kolejnej tragedii doszło dziś na podejściu na Rysy.

 

Dziś po południu ratownicy otrzymali informację o wypadku pod Rysami, gdzie turystka spadła z dużej wysokości. Na miejsce poleciał śmigłowiec. Niestety, kobiety nie udało się uratować – zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Ratownicy TOPR mają dziś pełne ręce roboty. Do dwóch wypadków w wyniku poślizgnięcia doszło na szlaku z Doliny Roztoki do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Mężczyzna skończył z wybitym barkiem i urazem głowy, kobieta natomiast z urazem ręki. Kolejne poślizgnięcie miało miejsce pod Zawratem – tu również ratownicy przetransportowali do szpitala turystę z kontuzją ręki i ogólnym potłuczeniem. 

Dziś w Tatrach panuje piękne pogoda, warunki na szlakach są jednak nadal trudne. Zalegający śnieg jest bardzo twardy, wielu miejscach występują oblodzenia. Poruszanie się w eksponowanym terenie wymaga olbrzymiego doświadczenia i umiejętności posługiwania się sprzętem zimowym.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z prawdziwą serią wypadków pod Rysami. Niestety przed tygodniem w jednym z nich zginął turysta, w innych dochodziło do poważnych urazów. Nie dalej jak wczoraj zamieściliśmy na portalu film „Bezpieczne Rysy” dotyczący prób zdobywania szczytu w warunkach zimowych. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nim TUTAJ.

fot. Maciej Chochla

Tagi: ratownictwo Rysy TOPR wypadek


Powiązane artykuły