29 sty 2016

Skradziono sprzęt ratownika GOPR. „Jest mi niezbędny do ratowania ludzi”

Skradziono sprzęt ratownika GOPR. „Jest mi niezbędny do ratowania ludzi”

Zobaczcie zdjęcia rzeczy skradzionych ratownikowi GOPR Romanowi Gąsiorowi i pomóżcie w odnalezieniu sprawcy.

 

Sprzęt został skradziony w Jeleniej Górze przy ul. Małcużyńskiego w nocy z 26 na 27 stycznia. Ktoś wyjął go z samochodu ratownika Karkonoskiej Grupy GOPR Romana Gąsiora, który apeluje o zwrot rzeczy niezbędnych w jego pracy, czyli ratowania życia ludzkiego w górach.

„Bardzo proszę osobę, która była w pobliżu samochodu i wyciągnęła ten sprzęt o oddanie go. Będę z góry wdzięczny, a nawet przewiduję małą nagrodę. Sprzęt jest bardzo ważny, potrzebny przede wszystkim do odnalezienia ludzi w górach. Jest tam GPS, który nam pomaga w namierzeniu ludzi, sprzęt techniczny, który pomaga mi przy dojściu w bardzo trudnych warunkach, czyli raki, czekan, zestaw lawinowy, niezbędny dla ratownika i osób szukanych w lawinie, oczywiście światło, zapasowa bateria, światło sztuczne czyli czołówki, laser…Jest to sprzęt najwyższej jakości, który kosztował dużo, a tak naprawdę osobie obcej za bardzo się nie przyda. Dla mnie jest to podstawowy sprzęt, który mi umożliwi pełnienie dyżurów, pracę i ratowanie ludzi.” – mówi Roman Gąsior w rozmowie z Muzycznym Radiem (www.muzyczneradio.com.pl).

Teraz przed każdym wyjściem w góry ratownik musi pożyczać sprzęt od kolegów.

Poniżej zdjęcia skradzionych przedmiotów zamieszczone na profilu Romana Gąsiora na Facebooku. Bardzo prosimy o pomoc w odnalezieniu sprawcy, a jeśli ten artykuł do niego dotrze…cóż, przychylamy się do próśb o oddanie sprzętu. Kto wie, czy sam nie będziesz kiedyś potrzebował ratunku.

Numer kontaktowy do ratownika: 693340290

 

Tagi: GOPR kradzież pomoc ratownictwo sprzęt


Powiązane artykuły