30 sie 2019

Rysopis poszukiwanego mężczyzny. Zwracajcie uwagę na szlakach!

Rysopis poszukiwanego mężczyzny. Zwracajcie uwagę na szlakach!

Zamieszczamy rysopis poszukiwanego od wczoraj mężczyzny, najprawdopodobniej obywatela Ukrainy.

 

Przypomnijmy: wczoraj około godz. 18 mężczyzna znęcał się nad szczeniakiem (rudy) rasy Cocker Spaniel w okolicach leśniczówki w Dolinie Małej Łąki, uderzając nim m.in. o konary drzew. Interweniować próbował miejscowy leśniczy, ale spotkało się to z agresją mężczyzny. Nie wiedząc czego można się po nim spodziewać, leśniczy wycofał się i wezwał policję oraz Straż Parku. Mężczyzna zdołał jednak uciec w górę doliny, zabierając do plecaka psa.

Poszukiwany to najprawdopodobniej obywatel Ukrainy. Istnieją silne podejrzenia, że jest byłym żołnierzem – doskonale porusza się po nieznanym terenie leśnym i świetnie maskuje. „Sam jestem byłym żołnierzem, więc potrafię rozpoznać takie rzeczy” – mówi Edward Wlazło, komendant Straży Parku.

Mężczyzna widywany był wcześniej w okolicach Kir przez wolontariuszy TPN, fiakrów i parkingowych. Nie ulega wątpliwości, że może być bardzo niebezpieczny. Do poszukiwań włączone zostały odpowiednie służby (w tym Straż Graniczna), które patrolują okolice. Apelujemy jednak również do turystów o zwracanie uwagi na ewentualną obecność poszukiwanego na szlakach. Oto jego rysopis:

Wiek ok. 30-35 lat, wzrost 180-185 cm; włosy jasne, blond, nieco dłuższe; krótki trzy-czterodniowy zarost, buty sportowe, spodnie szare, kurtka jasna sportowa, dłuższa (za biodra), zwykle zapięta pod szyję; ciemny plecak.

W przypadku zauważenia w Tatrach człowieka odpowiadającego temu opisowi, prosimy o niezwłoczny kontakt ze Strażą Parku:

18 20 23 280 lub 695 408 097 (Komendant Straży Parku – Edward Wlazło)

fot. Małopolska Policja

Tagi: bezpieczeństwo policja poszukiwania Straż Parku TPN


Powiązane artykuły