08 wrz 2014

Ruszył remont na Czerwonych Wierchach

Ruszył remont na Czerwonych Wierchach

Korzystając ze sprzyjającej pogody TPN remontuje wybrane szlaki w Tatrach.

 

Rozpoczęto prace remontowe w rejonie masywu Czerwonych Wierchów. To obszar, na którym wpływ ruchu turystycznego na podłoże jest szczególnie widoczny. Remont zrealizowany będzie w ramach projektu „Zmniejszenie presji turystycznej na gatunki i siedliska na obszarze PLC 120001 Tatry”, współfinansowanego przez Unię Europejską i obejmie modernizację ponad 10 km szlaków, a także utworzenie zabudowy przeciwerozyjnej i restytucję roślinności w ich otoczeniu. 

Obecnie komunikat turystyczny na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego informuje, że niewielkie utrudnienia w ruchu występują na odcinku Wyżnia Przełęcz Kondracka-Kopa Kondracka. Co najważniejsze, dyrektor TPN Szymon Ziobrowski nie przewiduje zamykania remontowanych szlaków. Turyści będą mogli zatem odwiedzać Czerwone Wierchy w czasie jesieni, kiedy prezentują się one najpiękniej.

W niektórych miejscach nadal prowadzone są prace związane z usuwaniem skutków halnego. Ponadto, na poziomie dolin szlaki mogą być błotniste – szczególnie dużo błota zalega w Dolinie Olczyskiej i Starorobociańskiej.

 

Tagi: Czerwone Wierchy remont szlaki TPN turystyka


Powiązane artykuły