02 wrz 2016

Rowerem z Zakopanego na Hel. W 50 godzin dla dzieci. Ruszamy!

Rowerem z Zakopanego na Hel. W 50 godzin dla dzieci. Ruszamy!

Bartosz Pierzyński z Łodzi podejmuje niezwykłe wyzwanie przejechania rowerem trasy z Zakopanego na Hel w czasie 50 godzin.

 

Dziś o godzinie 12 wyrusza z Równi Krupowej w Zakopanem. Chce dojechać na Hel, pokonując dystans ponad 800 km w czasie 50 godzin (2 dni i 2 godziny), w którym uwzględnić trzeba przecież przerwy na odpoczynek, jedzenie czy naprawy roweru. Zadanie wydaje się bardzo trudne, lecz Bartosz wierzy, że jest w stanie sobie z nim poradzić.

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci, podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi” (www.domwlodzi.org). Prowadzi ona Dom Dziecka dla Dzieci Chorych, porzuconych z powodu problemów zdrowotnych przez własnych rodziców. Bartosz Pierzyński chce nie tylko nagłośnić ich los i wspomóc finansowo, lecz również pokazać dzieciom, że przy odpowiedniej motywacji nawet najtrudniejsze wyzwania są możliwe do realizacji.

Podczas przygotowań do wyprawy łodzianin dowiedział się, że sam cierpi na wadę serca. Konieczne było przeprowadzenie zabiegu ablacji. Nie zniechęciło go to jednak do całej akcji. Przeciwnie, był to dla niego kolejny dowód, że powinien pomóc dzieciom.

Bartek, już jesteś wielki. Chylimy czoła i trzymamy kciuki!

 

Wszystkich chętnych na wsparcie akcji i dorzucenie kilku złotych dla dzieci odsyłamy do TEJ STRONY (dopiszcie „50 godzin dla dzieci”).

 

Materiał poświęcony akcji „50 godzin dla Dzieci”:

 

Krótka zapowiedź projektu:

 

Film nagrany dla Bartka przez jego znajomych:

 

Oficjalny plakat akcji „50 Godzin Dla Dzieci”:

 

Najnowsze informacje śledzić możecie na stronie 50 Godzin Dla Dzieci na Facebooku

 

Tagi: 50 godzin dla dzieci dzieci Fundacja Dom w Łodzi Hel pomoc rower Zakopane


Powiązane artykuły