22 kw. 2015

Razem po Koronę Ziemi – niezwykłe wyzwanie dwóch sióstr

Razem po Koronę Ziemi – niezwykłe wyzwanie dwóch sióstr

„SistersCROWN” to nazwa projektu mającego na celu zdobycie Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Takie wyzwanie postawiły przed sobą dwie siostry: Ania i Magda, prosząc miłośników gór o wsparcie.

 

– Cel jest ambitny i odważny, mamy świadomość ogromu pracy i nauki jaką musimy wykonać, by zdobyć Koronę Ziemi. Ale, gdy się bardzo kocha góry, gdy się bardzo czegoś pragnie, gdy się o czymś tak bardzo marzy jak my… – mówią zgodnie. Czasami do realizacji marzeń potrzeba jednak nie tylko wiary i zaangażowania, lecz również pomocy innych osób, które potrafią zrozumieć naszą pasję. Dlatego Ania i Magda rozpoczęły zbiórkę pieniędzy przez portal wspieram.to. Zachęcamy wszystkich do choćby symbolicznego wsparcia ambitnego projektu dziewczyn!

O projekcie krok po kroku, bo nie tylko o góry tu chodzi…

 

1. Nazwa projektu:

SistersCROWN…czyli motywowanie przez działanie

 

2. Logo, czyli po czym nas rozpoznasz i co zobaczysz na każdej nagrodzie:

 

3. Długoterminowy cel projektu: zdobycie Korony Ziemi

Szczyty należące do Korony Ziemi:

Azja: Mount Everest (8850 m n.p.m.)

Ameryka Południowa: Aconcagua (6960 m n.p.m.)

Ameryka Północna: McKinley (6195 m n.p.m.)

Afryka: Kilimandżaro (5895 m n.p.m.)

Europa: Mont Blanc (4810 m n.p.m.). (według Międzynarodowej Unii Geograficznej)

Elbrus (5642 m n.p.m.) (według Messnera, Bassa i środowiska wspinaczkowego)

Australia: Góra Kościuszki (2230 m n.p.pm.) (według Bassa), Oceania: Puncak Java (4884m n.p.m.) (według Bassa)

Antarktyda: Masyw Vinsona (4897 m n.p.m.)

 

4. Główne założenia projektu

– Kobiety górą! Zdobywamy dziewięć szczytów należących do Korony Ziemi, znajdując się  tym samym w grupie TYLKO 20-tu Polek z taki osiągnięciem!

– Ugryź ile możesz:-) Czyli pozostałe, sąsiadujące szczyty zdobywamy przy okazji, oczywiście w miarę możliwości:-)

– Każdy szczyt zdobywają obie siostry

– Realizujemy swoje największe górskie marzenie, jednocześnie prowadząc Was przez górski świat

– Dzielimy się swoją pasją pokazując fascynujące oblicze gór każdego kontynentu

– Udowadniamy, że przełamywanie barier i przezwyciężanie przeciwności losu jest możliwe!

– Działaj! – Swoją postawą chcemy zmotywować ludzi do realizowania własnych marzeń, do aktywności i odwagi, brania życia garściami oraz kreatywnego szukania rozwiązań.

 

5. Czas realizacji projektu: 10 lat (2015r.-2025r.)

Cały projekt to 9 etapów, każdy to jeden szczyt Korony Ziemi. Projekt sistersCROWN jest celowo rozłożony na 10 lat.  Przygotowanie kondycji, nawiązanie współpracy ze sponsorami, sprawy logistyczne i administracyjne dla każdej wyprawy, przy jednoczesnym osadzeniu nas w realiach „normalnego” życia….uff to wymaga czasu. Tym samym chcemy pokazać Wam, że jesteśmy całkowicie przeciętnymi kobietami, które żyją jak większość ludzi, nie jesteśmy zawodowcami czy sportowcami, a mimo to wierzmy, że jesteśmy w stanie sięgnąć po ponadprzeciętny cel.  Co oznacza, że Wy też możecie, trzeba tylko bardzo chcieć….i Działać! 

 

6. Pierwszy etap sistersCROWN: Mont Blanc 4810m n.p.m.

Ten szczyt wybrałyśmy jako pierwszy, gdyż znajduje się na terenie Europy oraz obserwowałyśmy już Dach Europy w trakcie naszej ostatniej podróży w Alpy Francuskie.

 

7. Termin: 20-26 czerwiec 2015r.

Czyli tuż tuż:-)

 

8. Kosztorys wyjazdu sistersCROWN Mont Blanc 2015:

Kwotę 5000zł rozdysponujemy na:

a) zakup brakującego sprzętu  

b) częściowe pokrycie kosztów przewodnika IVBV/UIAGM 

c) opracowanie pierwszej książeczki Dziennik Podróżniczki 

Noclegi  – finansujemy we własnym zakresie

Wyżywienie –  finansujemy we własnym zakresie

Transport –  finansujemy we własnym zakresie

 

9. Powyżej 100%

W sytuacji, gdy pozyskamy budżet przekraczający założoną przez nas kwotę 5000zł, wówczas nadwyżkę przeznaczymy na finansowanie kolejnej wyprawy, czyli sistersCROWN Elbrus.

 

10. Sprawcy zamieszania:-)

Nazywamy się Anna Kożuchowska i Magdalena Markowska. Jesteśmy siostrami. Mamy odpowiednio 37 i 35 lat. Pochodzimy z Radzynia Podlaskiego i od ponad 15 lat mieszkamy w Warszawie i sąsiadujących Ząbkach. Tu studiowałyśmy, tu pracujemy i tu żyjemy w ekspresowym tempie. Ania pracuje w firmie państwowej, jest zarządcą nieruchomości i człowiekiem orkiestrą. Ja natomiast pracuję w korporacji telekomunikacyjnej, a od 6 miesięcy jestem szczęśliwą mamą. Jesteśmy członkami Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Relacje z naszych wypraw: www.magdalenamarkowska.com

 

 

12. Nasz Zespół, czyli kto?

Siostry, przyjaciółki i partnerki od liny w jednym. Mało?

Niewątpliwie pasja górska zbliżyła nas do siebie i połączyła na wielu płaszczyznach, lecz charakterami jesteśmy zupełnie różne, a więc i podział ról na wyprawach zupełnie różny. Dzięki temu SUKCES murowany!!!

Ania to człowiek czynu, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jest pragmatyczna i rzeczowa, twardo stąpa po ziemi. Jej zdolności managerskie zapewniają wojażom dobre przygotowanie i świetne przywództwo. W trakcie wszystkich naszych wypraw Ania zawsze odpowiada za zarządzanie finansami, co jest bezcenne, bo staramy się, by wyjazdy były niskobudżetowe. W trakcie podroży i wędrówek Ania jest również odpowiedzialna za obsługę mapy i orientację w terenie, przez co bywa nazywana Human GPS. Jej świetne poczucie humoru i pomysłowość pomagają w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Ma niesamowitą intuicję do wybierania wspaniałych tras trekkingowych i gór atrakcyjnych widokowo. Humorystycznie dodam, że Ania odpowiada także za wolne tempo zespołu na podejściach i bardzo szybkie tempo przy schodzeniu ze szczytów.

 

Magda, czyli ja, dla odmiany jest wizjonerem i marzycielem tego zespołu. Jako osoba uwielbiająca ruch i sport w naszych wyprawach odpowiadam za przygotowanie kondycyjne ciała i ducha każdej z nas. To ja opracowuję plan i rodzaj treningów oraz dbam o motywację zespołu przed i w trakcie wyjazdów. Do moich zadań należy również wyposażenie nas w odpowiednie ubrania i niezbędny sprzęt, co oznacza, że muszę wykonać research rynku i przekopać się przez lawinę ofert sklepów stacjonarnych i internetowych. Odpowiadam także za logistykę wypraw oraz marketing, promocję i szeroko pojętą komunikację tj. począwszy od pisania tekstów marketingowych, istnienie w mediach społecznościowych, przez organizację bazy noclegowej, kontakty z przewodnikiem, po obsługę wszelkich urządzeń elektronicznych, które w rękach Ani uległyby rychłej destrukcji:-) Prowadzę również stronę internetową www.magdalenamarkowska.com, gdzie relacjonuję nasze wyprawy. A, i jeszcze coś. Tak, jestem winna – znacząco podnoszę wskaźnik spożycia słodyczy na wyjazdach, landrynki pochłaniam tonami.

 

13. Trzy wymiary motywacji, czyli dlaczego Projekt sistersCROWN?

„Nie chodzi o to, by życiu dać więcej dni, tylko by dniom więcej życia” (Dzieci Szczęścia – Herman Scherer)

 

Bariery, RAZ!

Jesteśmy zespołem ambitnym, lubiącym wyzwania, lecz odpowiedzialnym i rozsądnym w realizacji celów. Każda z nas zna swoje ograniczenia, lecz wewnętrzny upór, wytrwałość, determinacja pomagają nam przełamywać bariery. Ania jest astmatykiem, więc dla niej góry, oprócz wielkiej miłości i pasji, stanowią także wyzwanie do walki z własnym ciałem, z chorobą, która w górach wysokich nie wybacza błędów. Ja jestem świeżą mamą, mój synek ma zaledwie 6 miesięcy, a już wiem, że jest miłością mojego życia. Został poczęty metodą in vitro. Walczyłam o niego bardzo długo i udało mi się, mimo że lekarze nie dawali mi żadnych szans na macierzyństwo.

Projektem SistersCROWN chcemy udowodnić sobie i innym ludziom, że marzenia można realizować mimo wielu barier, jakie stawia przed nami życie, w tym zdrowie, pieniądze, opinia społeczna, czy inni ludzie. Jesteśmy przekonane, że – jak mawiał Aleksander Wielki – „Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania”. Wejście na Everest, zdobycie pieniędzy na każdą wyprawę, przygotowanie logistyczne nie jest proste, ale jednak możliwe. Bariery, trudności, problemy mnożą się okropnie. Ale uważamy, że lepiej spróbować, niż żałować, że się tego nie zrobiło.

Hej! Ty, i Ty, i Ty z tyłu również możesz spróbować! Bariery istnieją tylko w naszych głowach.

 

Góry, DWA!

Projekt sistersCROWN, czyli zdobycie Korony Ziemi, to nasze największe górskie marzenie. Pragnienie, by sięgnąć tak wysoko, dojrzewało w Nas od wielu lat. Poprzedzone było wieloma wyjazdami w góry, tonami przeczytanych książek, studiowaniem relacji z wypraw w góry wysokie i spotkaniami z Ludźmi Gór. Realizując projekt sistersCROWN chcemy poznać i pokazać Wam różne oblicza gór, doświadczać ich i podziwiać oczami zwykłego człowieka, pasjonata.

Jesteśmy kolejnym pokoleniem po pokoleniu wielkich Polaków – Kukuczka, Wielicki, Wandzia – którzy zawojowali góry i świat, stali się legendą i są niedoścignionym wzorem dla ludzi obecnie żyjących. Niestety nasze pokolenie, głównie ze względu na ograniczenia finansowe i inne realia życia, nie podejmuje tak spektakularnych prób zdobywania kolejnych gór. Owszem, podejmowane są próby uaktywnienia Polaków w górach wysokich np. Polski Himalaizm Zimowy, ale niestety program ten nie przynosi spektakularnych wyników, zaś media nagłaśniają bardziej tragiczne wydarzenia niż sukcesy. Zaobserwowałyśmy, że wśród coraz większej liczby Polaków pojawia się opinia, że góry to śmierć, nadmierne i niepotrzebne ryzyko, szpanerstwo. Chcemy pokazać, że góry to piękne hobby, które może dawać satysfakcję i nieść ze sobą niesamowite wrażenia i doznania. Chcemy zachęcić Was do uprawiania „naszego sportu”, a być może gdzieś obok nas jest kolejny Jerzy Kukuczka czy Wanda Rutkiewicz. Nas zainspirowała, zachęciła do działania Martyna Wojciechowska, która po trudnych wydarzeniach w swoim życiu obrała, wydawało się szalony cel i zdobyła Mount Everest, a teraz realizuje programy, w których pokazuje ludziom jaki świat jest wyjątkowy. Być może dzięki sistersCROWN my również zaciekawimy Was górami:-) 

 

Działaj! TRZY!

Pragniemy, aby projekt sistersCROWN przyjął kształt kampanii Motywacja=Działanie. Zależy nam na tym, aby zachęcić, zmotywować, zaktywować ludzi do tego, by obierali cele, by realizowali marzenia, by skupili się na swoich pragnieniach. Zaobserwowałyśmy, że wśród ludzi z naszego pokolenia oraz starszego coraz częściej do życia wkrada się marazm, rutyna, narzekania, roszczenia oraz ślepa pogoń za pieniądzem i konsumpcjonizm. Uważamy, że najlepszym lekarstwem na tą sytuacje jest zachęcenie ludzi od działania. Ale jeżeli mamy coś zmienić, to najlepiej zacząć od siebie. Więc zamiast narzekać obrałyśmy drogę aktywności. Działaj! Spełniaj marzenia! Obieraj cele i dąż do nich! Nie poddawaj się! Ciesz się życiem! Szukaj rozwiązań, zamiast koncentrować się na problemach! To są hasła, które nam przyświecają. Jeżeli w trakcie naszej przygody z górami, naszego projektu, zmotywujemy choć garstkę osób, to i tak warto jest podejmować to wyzwanie.

Chcemy zachęcić Was do aktywnego życia, do realizacji marzeń, mimo że na początku mogą wydawać się Wam nierealne. Jak to zrobimy? Niespodzianka:-)!

W trakcie trwania sistersCROWN będziemy również dzielić się z Wami naszą motywacją do realizacji marzeń, determinacją, energią, adrenaliną, potrzebą przeżywania czegoś wyjątkowego. W tym celu możecie nas śledzić na FB. Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować Was do działania, bo przecież „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku”. Być może zachęcimy Was do sięgania po marzenia, do obierania ambitnych celów. A może po prostu pokażemy ile radości i satysfakcji daje realizowanie siebie z pasją i jednoczesne spełnianie marzeń.

 

14. W efekcie całego projektu sistersCROWN powstanie:

– Wirtualna podróż po górach, czyli seria filmików oraz fotorelacji, pokazujących góry krok po kroku, dzień po dniu, tak, by relacja była wiarygodna i szczegółowa. Wiemy, że nie każdy chce i może pojechać w góry, ale ci, którzy to lubią, chcą wciąż oglądać relacje czy zdjęcia. Forów, blogów górskich jest bardzo dużo, same je przeglądamy, lecz my chcemy opracować fotorelacje z każdej wyprawy dostarczając osobom zainteresowanych kompletne, rzeczowe, barwne i ciekawe relacje, 

– Limitowana kolekcja nagród dla sponsorów; każda wyprawa, czyli każdy szczyt wiązać się będzie z inną kolorystyką nagród,

– Cykl spotkań (pokazy slajdów, reportaże z wyprawy, pogadanki motywacyjne) organizowanych po zdobyciu szczytu w dużych i małych miastach, w klubach podróżniczych, w szkołach, w domach kultury,

– Chcemy wydać książeczki z każdej wyprawy: Dzienniki Podróżniczki, w których znajdą się relacje z wypraw okraszone zdjęciami, garścią praktycznych wskazówek oraz naszymi przemyśleniami, sentencjami, zachętami i motywatorami. 

 

15. Nagrody, które przygotowałyśmy dla Sponsorów sistersCROWN będziemy wysyłać:

1) pocztówki z podziękowaniami i pozdrowieniami wyślemy z Chamonix

2) pozostałe nagrody niezwłocznie po powrocie do Warszawy.

 

Wesprzyj projekt SistersCROWN

 

Portal Tatromaniak.pl został patronem medialnym projektu.

Tagi: Korona Ziemi SisterCROWN wsparcie zbiórka


Powiązane artykuły