15 sie 2014

Pożar w budynku „Watry” w Zakopanem. Kobieta w ciężkim stanie

Pożar w budynku „Watry” w Zakopanem. Kobieta w ciężkim stanie

Dziś w nocy w ogniu stanął budynek „Watry”, położony u zbiegu ulic Zamoyskiego i Tetmajera w Zakopanem. Strażacy przez wiele godzin walczyli z pożarem. Najbardziej ucierpiała 50-letnia kobieta, która jest w ciężkim stanie.

 

O zdarzeniu poinformował na swojej stronie internetowej Tygodnik Podhalański. Przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem. Na szczęście miało to miejsce już po zamknięciu restauracji dla klientów, około godziny 1:20. W momencie wybuchu w budynku przebywało osiem osób. Trzy wybiegły same, pozostałe ewekuowali strażacy. Dwie doznały lekkich obrażeń. Najbardziej ucierpiała 50-letnia kobieta, która została początkowo uwięziona w budynku i wymagała reanimacji. Następnie przetransportowana została do szpitala im. Rydygiera w Krakowie, jej stan jest ciężki.

Wiadomo już, że straty rzeczowe będą olbrzymie. W restauracji znajdował się m.in. browar i instrumenty muzyczne (często odbywały się tam koncerty). Spłonęły także dwa samochody.

W akcji gaszenia pożaru brało udział ponad 100 strażaków, a słup dymu przez wiele godzin widoczny był z Gubałówki. Przejazd obok budynku jest zamknięty.

 

Źródło: www.24tp.pl

Tagi: ogień pożar Watra wypadek Zakopane


Powiązane artykuły