10 lut 2016

Powalone drzewa na szlakach w Tatrach – najnowsze informacje

Powalone drzewa na szlakach w Tatrach – najnowsze informacje

Aktualny raport w sprawie szkód wyrządzonych przez halny na tatrzańskich szlakach.

 

Jak informuje w dzisiejszym komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy, powalonych drzew spodziewać się można na wszystkich szlakach w terenie leśnym. Taka sytuacja występuje na pewno m.in. na drodze do Morskiego Oka, w Dolinie Strążyskiej, Dolinie Małej Łąki, a także na szlaku na Kasprowy Wierch z Kuźnic. Drożne są aktualnie szlaki: Doliną Chochołowską, Doliną Kościeliską, na Kalatówki, na Rusinową Polanę z Wierchporońca.

Dokładne rozezanie w zniszczeniach spowodowanych przez wiatr da dopiero skontrolowanie wszystkich rejonów przez służby terenowe TPN. Należy pamiętać, że dziś w dalszym ciągu wieje silny wiatr, więc liczba powalonych drzew może rosnąć! Pracownicy Parku zalecają odłożenie ewentualnych wyjść na spacery dolinne na późniejsze godziny.

Na szlakach w wielu miejscach występują mocne oblodzenia. Również w dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk. W wyższych partiach Tatr szlaki są zasypane i nieprzetarte, a ich przebieg jest niewidoczny.  W partiach graniowych występują fragmenty wywiane do lodu, a w innych miejscach potworzyły się duże zaspy.

O ewentualnych zamknięciach szlaków w TPN będziemy Was na bieżąco informować.

Wczoraj późnym wieczorem halny szalał zarówno w Tatrach, jak i na Podhalu. Na Kasprowym Wierchu prędkość wiatru dochodziła do 186,3 km/h, w Zakopanem do ponad 120 km/h. Drzewa łamały się jak zapałki, wiele dróg było nieprzejezdnych, wiatr zrywał dachy z domów. Strażacy zanotowali łącznie ponad 50 interwencji.

Czytaj więcej:

Huragan w Tatrach – na Kasprowym Wierchu 183 km/h

Podhale: Drzewa padają jak zapałki, siła wiatru wciąż rośnie!

Źródło: www.tpn.pl/zwiedzaj

Tagi: halny pogoda szlaki TPN turystyka warunki


Powiązane artykuły