17 gru 2014

Ponad 300 tys. zł dla TOPR z 1% podatku

Ponad 300 tys. zł dla TOPR z 1% podatku

Ratownicy TOPR dziękują za pomoc okazaną w ramach akcji przekazywania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Poniżej treść oświadczenia zamieszczonego na stronie internetowej Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR:

W imieniu ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pragniemy podziękować za wszystkie wpłaty przekazane w ramach akcji 1% dla TOPR. Dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać kwotę 303 076,20 zł.

Do chwili obecnej do TOPR przekazano 100 000 zł na bieżącą działalność ratowniczą oraz sfinansowano zakup zawansowanego monitora – defibrylatora LIFEPACK 15, który już znajduje się na wyposażeniu śmigłowca i wykorzystywany jest w działaniach ratowniczych. Koszt zakupu defibrylatora wyniósł 78 728,28 zł.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi sprawozdaniami z działalności Fundacji TOPR, które  dostępne są na stronie: www.fundacja.topr.pl/site/36/sprawozdania.html

Przekazane przez Państwa wpłaty są dużym wsparciem dla ratowania życia ludzi w Tatrach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc.

Zarząd Fundacji TOPR

 

O Fundacji TOPR

Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR została powołana w 1990 roku, aby wspierać ratownictwo górskie realizowane przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W 2010 roku otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego i uzyskała możliwość otrzymywania wsparcia z 1%.

Do podstawowych celów Fundacji należą:
– rozwój ratownictwa górskiego w Tatrach
– wspieranie rozwoju bazy technicznej, także bazy śmigłowca TOPR
– zakup wyposażenia i sprzętu do ratownictwa specjalistycznego
– popularyzacja kwestii bezpieczeństwa w górach np. poprzez organizację różnorodnych szkoleń oraz patronat akcji Akademia górska TOPR
 
Jak przekazać 1% podatku dla TOPR?
 
W formularzach PIT należy wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) 0000030706 oraz obliczoną kwotę 1% podatku. Urząd Skarbowy sam przekaże Twój 1% na konto Fundacji.
 
Źródło: www.fundacja.topr.pl

 

Tagi: bezpieczeństwo darowizna Fundacja TOPR podatek pomoc ratownictwo Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe TOPR


Powiązane artykuły