16 wrz 2015

Pomóż sprowadzić Anię do szpitala w Warszawie. Trwa zbiórka pieniędzy

Pomóż sprowadzić Anię do szpitala w Warszawie. Trwa zbiórka pieniędzy

Rodzina i przyjaciele zbierają środki na transport do Polski Ani Tyszkiewicz, która uległa niedawno groźnemu wypadkowi w Tatrach Słowackich.

 

31 sierpnia 2015 Ania Tyszkiewicz (Klub Wysokogórski Warszawa) uległa wypadkowi podczas wspinaczki w Tatrach Słowackich spadając z wysokości około 20 m. W wyniku upadku doznała bardzo ciężkich urazów głowy i kręgosłupa, a także narządów wewnętrznych. Po akcji ratunkowej została przetransportowana do szpitala w Popradzie, a stamtąd do specjalistycznego szpitala  Koszycach gdzie przeszła szereg operacji. Obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, jej stan jest krytyczny.

Rodzina i bliscy Ani, starają się sprowadzić ją do szpitala w Warszawie, gdzie czeka już na nią miejsce w jednym ze szpitali. Niestety transport lotniczy – bo tylko taki wchodzi w grę w jej stanie, nie zostanie zrefundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ubezpieczenie Ani – jak to często w takich przypadkach bywa – nie obejmowało  transportu chorego.

Koszt transportu to około 40 tys. zł.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki udostępniła swoje konto do zbiórki wpłat darowizn na cel szczegółowy: „pomoc Ani Tyszkiewicz”. Numer rachunku bankowego Fundacji: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Wpłat dla Ani można dokonać w każdej chwili przez stronę Fundacji, klikając w link: www.fundacjakukuczki.pl/pages/darowizna.php a następnie wybierając wśród celów: „pomoc Ani Tyszkiewicz„. Dziękujemy w imieniu poszkodowanej.

 

za: www.fundacjakukuczki.pl

Tagi: Ania Tyszkiewicz pomoc Tatry Słowackie transport wypadek zbiórka


Powiązane artykuły