11 gru 2014

Podwyżki dla ratowników TOPR i GOPR

Podwyżki dla ratowników TOPR i GOPR

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało, że od 1 stycznia 2015 roku ratownicy GOPR i TOPR otrzymają większe wynagrodzenie. Największy wzrost pensji odczują ci, którzy do tej pory zarabiali najmniej. 

 

„Na podwyżki dla ratowników GOPR i TOPR zostanie przeznaczona łączna kwota 338 460 zł. Wyższe pensje otrzymają wszyscy etatowi ratownicy obu podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego” – czytamy w oświadczeniu na stronie MSW.
 
– Bardzo zależało mi na tym, aby znaleźć dodatkowe pieniądze na podwyżki dla ratowników. Szczególnie istotne jest to, że najwięcej pieniędzy przekażemy dla tych ratowników, którzy do tej pory zarabiali najmniej – powiedziała minister Teresa Piotrowska.
 
Aktualnie w TOPR zatrudnieni są ratownicy górscy na 35 etatach, a w GOPR na 98,5 etatach. W GOPR pracują osoby, które zarabiają minimalną pensję 1 680 zł brutto miesięcznie. Od następnego roku to właśnie ich pensje wzrosną o najwyższą kwotę. Podwyżki dla innych osób będą przyznawane proporcjonalnie do wysokości dochodów. 
 

Źródło: www.msw.gov.pl, fot. www.topr.pl

Tagi: GOPR Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pensja pieniądze podwyżka TOPR wynagrodzenie


Powiązane artykuły