28 lut 2016

Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat – ZDJĘCIA

Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat – ZDJĘCIA

Zobaczcie zdjęcia z pierwsze w historii zimowe zdjęcia ze szczytu Nanga Parbat.

 

W piątek 26 lutego Simone Moro, Ali Sadpara i Alex Txikon jako pierwsi ludzie w historii stanęli zimą na szczycie Nanga Parbat. Do tej pory pozostawała ona jednym z dwóch (obok K2) niezdobytych zimą ośmiotysięczników. W atakującym zespole była również Tamara Lunger, która z powodu problemów zdrowotnych zmuszona była zawrócić tuż pod szczytem. Więcej o pierwszym zimowym wejściu na Nangę czytaj TUTAJ.

Po oswojeniu się z tą niebywałą wiadomością cały świat czekał na jej potwierdzenie w postaci zdjęć, w tym oczywiście głównie tych z wierzchołka. Dziś na oficjalnym profilu Alexa Txikona na Facebooku opublikowana została galeria z pierwszego zimowego wejścia na Nangę.

„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wierzyli w to, że pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat jest możliwe. Wczorajsze zejście było bardzo trudne, jednak przebiegło bez komplikacji. Wszyscy obudzili się dziś w bazie oczywiście zmęczeni, ale szczęśliwi” – napisał Alex.

 

Schemat wejścia:

 

Trasa ataku szczytowego. Pomarańczowym kolorem zaznaczona droga Alexa i Simone, niebieskim Alego, zielonym Tamary (wraz z miejscem, gdzie musiała zawrócić):

 

Zespół w komplecie, od lewej: Alex Txikon Tamara Lunger, Simone Moro i Ali Sadpara:

Alex Txikon i Simone Moro na szczycie:

Powrót do bazy:

fot. Facebook/Alex Txikon

 

Tagi: Himalaje Nanga Parbat rekord wspinaczka zdjęcia zima


Powiązane artykuły