26 cze 2020

Parking na Palenicy Białczańskiej tylko z rezerwacją online!

Parking na Palenicy Białczańskiej tylko z rezerwacją online!
fot. Rafik K/Wikipedia

Tatrzański Park Narodowy wprowadza zmiany dotyczące możliwości pozostawienia samochodu na Palenicy Białczańskiej.

 

To w tym miejscu rozpoczynają się popularne szlaki do Morskiego Oka i Doliny Pięciu Stawów Polskich. W sezonie letnim parking wypełnia się samochodami bardzo szybko, a na drodze dojazdowej tworzą się kosmiczne korki. Rozwiązaniem trwającego od lat problemu mają być gruntowne zmiany w sposobie udostępniania parkingu.

Oto specjalny komunikat udostępniony dziś przez Tatrzański Park Narodowy:

W sprzedaży online dostępny jest już cały parking na Palenicy Białczańskiej – położony tuż przy wejściu na szlak do Morskiego Oka. Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22:00 dnia poprzedzającego realizację. Rekomendujemy przyjazd na parking do godziny 8 rano, ponieważ w sezonie po tej godzinie na drodze dojazdowej tworzą się już olbrzymie korki. Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także położony nieco dalej, około półtora kilometra od wejścia na szlak parking na Łysej Polanie – tu jeszcze będzie prowadzona sprzedaż tradycyjna na miejscu, ale w przypadku dużego ruchu może się okazać, że miejsc zabraknie. W takim wypadku będzie można skorzystać z parkingów dostępnych na terenie gminy Bukowina, skąd będzie organizowany transport zbiorowy; a także z transportu publicznego.

– Rekomendujemy rezerwację internetową, bo tylko taka forma zakupu da nam gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, system pozwala na szybką płatność online. Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki. Ten model sprzedaży będziemy rozwijać. Liczymy również na stopniowe wyeliminowanie korków i chaosu komunikacyjnego w tym rejonie – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. – W okresie wdrożeniowym mogą się zdarzać pewne potknięcia, ale liczymy na wyrozumiałość i czekamy na wszelkie krytyczne uwagi.

Zachęcamy także do zakupu biletów wstępu do Parku drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay lub za pośrednictwem strony tpn.pl (szczegóły: www.tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety). Uwaga: bilet wstępu oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego należy zapisać w telefonie lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (również na Palenicy Białczańskiej).

Tagi: Morskie Oko Palenica Białczańska parking TPN transport


Powiązane artykuły