05 Gru 2018
3

Para turystów goniła jeepem watahę wilków. Wszystko dla lepszego zdjęcia z telefonu

Kompletnym brakiem wyobraźni i szacunku dla dzikiej przyrody popisali się turyści w Bieszczadach.

 

Sytuację, która miała miejsce w niedzielę 2 grudnia opisał na swoim profilu na Facebooku fotograf Mateusz Matysiak. Od kilku dni ostrożnie śledził watahę wilków, próbując wykonać jak najlepsze zdjęcia tych niezwykłych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Tego dnia przez kilka godzin cierpliwie czekał w zimnie i wietrze na aktywność śpiących przez długi czas wilków. Panujący dookoła spokój w jednej chwili został jednak brutalnie zakłócony przez parę podróżujących jeepem turystów.

Jak czytamy na portalu bieszczadzka24.pl, samochód zatrzymał się na górze polany, skąd mieli oni dobry widok na zwierzęta przy jednoczesnym zachowaniu bezpiecznej odległości. Dla żądnej wrażeń i lepszego ujęcia z telefonu parki było to jednak za mało. Ruszyli jeepem w dół terenów chronionych, próbując za wszelką cenę dogonić watahę.

Zdjęcia samochodu i bezczelnych „turystów” zostały przekazane do Nadleśnictwa Lutowiska, Straży Parku i Policji, która powinna bez problemu ustalić właściciela pojazdu. „Ten człowiek złamał kilka zakazów: wjechał w ostoję żubrów, płoszył i gonił wilki, które są zwierzętami chronionymi oraz wjechał bez pozwolenia na leśne drogi i do rezerwatu” – wylicza w rozmowie z Gazetą Bieszczadzką Rafał Osiecki, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska.

„Pół biedy z moim całodniowym, zmarnowanym wyczekiwaniem w przeklętym wietrze na jakikolwiek ruch słodko śpiących cały dzień wilków. Ale bezczelnemu, bezpardonowemu Krakusowi w wyprawowym grand cherokee’m z szeroko uśmiechniętą pasażerką, odpuścić nie sposób. Bo czy ktoś taki, kto gania na pełnym gazie watahę wilków po bieszczadzkich, chronionych bezdrożach (z dala od dróg i stokówek) zasługuje na milczenie i bezczynność?!” – pyta retorycznie Mateusz Matysiak, który realizuje projekt fotograficzny Bieszczadzcy Mocarze.

Źródło: www.bieszczadzka24.pl, fot. Mateusz Matysiak

Tagi: Bieszczady przyroda turyści wilki


Zalogowany jako :

Dodaj komentarz:

Komentarze:
Image of Miranda Szewczuk

Miranda Szewczuk |5 grudnia 2018

To nie tylko kompletny brak wyobraźni i szacunku dla Matki Natury ale dla Nas wszystkich. to kosmiczny debilizm. Chciał się dowartościować w ten sposób?! To teraz powinien zostać dowartościowany w inny sposób. mandat to za mało. sprawa powinna trafić do prokuratury i sądu a kara powinna być odczuwalna. przez takich niedorozwiniętych homo sapiens cierpią zwierzęta które tak naprawdę nie mogą się bronić. Ciągle słyszymy ,że za dużo wilków,dzików .......i trzeba ileś sztuk odstrzelić. A dla idiotów,morderców,gwałcicieli buduje się nowe więzienia. Pytam się !!!! W CZYM JESTEŚMY MY LUDZIE BARDZIEJ LEPSI OD ZWIERZĄT?! NO W CZYM?! niech każdy sam resztę sobie dopowie bo mi krew w żyłach buzuje.jak ma być dobrze na świecie?! sami siebie nie szanujemy a o zwierzakach już nie wspomnę.

Image of małgorzata w-a

małgorzata w-a |6 grudnia 2018

Mirando, debilizm? ja określiłabym to w ten sposób: zamiast mózgu sieczka, wyparowane szare komórki. Marzy mi się, żeby kiedyś dla tego bezmózgowca sytuacja się odwróciła. On z ogromnym strachem uciekający resztkami sił przed watahą goniącą jego i jego lalunię. Co do porównania nas ludzi do nich jesteśmy daleko w tyle. One są o niebo mądrzejsze od człowieka. A na koniec: już niejednokrotnie wstydziłam się, że należę do stada zwanego ludźmi......

Image of anginsan

anginsan |15 kwietnia 2019

Trzeba edukować od przedszkola jak się zachowywać w górach , wtedy nie będą potrzebne śmietniki w górach itd .na dorosłych tylko wysokie kary finansowe

Powiązane artykuły

Ostatnio Dodane Zdjęcia

Dołącz do społeczności Tatromaniaka

ZAREJESTRUJ SIĘ