15 paź 2014

Oświadczenie firmy Melex w sprawie transportu do Morskiego Oka

Oświadczenie firmy Melex w sprawie transportu do Morskiego Oka

Przedstawiciel firmy Melex wystosował do mediów oświadczenie dotyczące testów pojazdu typu meleks na trasie do Morskiego Oka. 

 

Na redakcyjną skrzynkę mailową otrzymaliśmy oświadczenie przesłane przez Miłosza Cieszyńskiego z firmy Melex Sp. z o.o. Chcąc zachować obiektywność w przekazywaniu informacji, publikujemy jego treść:

„Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania w sprawie organizacji transportu na Morskie Oko w mediach pojawiły się wypowiedzi starosty tatrzańskiego pana Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego o rezygnacji z pojazdów elektrycznych na tym szlaku turystycznym. Pan starosta powołuje się przy tym na nieprawdziwe informacje o kłopotach pojazdów Melex z pokonaniem trasy.
 
Oficjalne testy pojazdu elektrycznego rozpoczęły się 19. sierpnia i zakończyły 6. września 2014 r. Melex 366 N.Car przewożąc 6 osób bez problemów trzykrotnie, a czasem nawet czterokrotnie, pokonywał trasę w górę i w dół na jednym naładowaniu baterii. Droga w jedną stronę liczy 7 km, a różnica wysokości wynosi około 400 m. Po zakończeniu testów pojazd został przewieziony do siedziby firmy w Mielcu.
 
Informacje o kłopotach z pokonaniem trasy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych mogą więc dotyczyć innych pojazdów elektrycznych ale nie Melexa, który za każdym razem niezależnie od warunków bez problemów dowoził turystów na miejsce. 
 
Pojazdy marki Melex są wykorzystywane na całym świecie. Jednym z głównych rynków zbytu są kraje skandynawskie, gdzie od lat sprawdzają się w wielu firmach i instytucjach. Są one użytkowane również w Alpach w Szwajcarii. 
 
W czasie testów ponad 50 fiakrów miało okazję zapoznać się z pojazdem marki Melex. Każdy z nich pokonał trasę do Morskiego Oka za kierownicą elektrycznego pojazdu i mógł zasięgnąć wszelkich informacji na jego temat od przedstawicieli firmy Eko Trip, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie testów Melexa. 
 
Pan starosta od początku był przeciwny wprowadzeniu transportu pojazdami elektrycznymi na trasie do Morskiego Oka. Nie wiemy skąd pochodzą informacje o kłopotach z pokonaniem tej drogi przez pojazd Melex w czasie halnego, ale są one nieprawdziwe. Melex zakończył z powodzeniem testy 6. września 2014 roku i od tej pory nie był testowany na tej trasie. Nie wiemy czy były tam prowadzone testy pojazdów innych marek.
 
Jesteśmy gotowi udostępnić pojazd do testów zimowych. Obecnie trwają prace nad przystosowaniem go do trudnych warunków panujących zimą na drodze do Morskiego Oka. Jeżeli władze Tatrzańskiego Parku Narodowego potwierdzą wyrażone wcześniej zainteresowanie takimi testami, z pewnością udostępnimy odpowiednio wyposażony pojazd.”
 

Tagi: konie meleksy melex Morskie Oko transport


Powiązane artykuły