25 mar 2020

Osoba z koronawirusem jechała autobusem z Warszawy do Zakopanego. Sanepid poszukuje pasażerów

Osoba z koronawirusem jechała autobusem z Warszawy do Zakopanego. Sanepid poszukuje pasażerów

Przekazujemy ważny komunikat wydany dla pasażerów autobusu firmy Flixbus relacji Warszawa-Zakopane.

 

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 19.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków – wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie.” – czytamy na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

„FlixBus na bieżąco współpracuje z odpowiednimi służbami i stosuje się do ich wytycznych. Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniu 23 marca 2020 przekazaliśmy listę pasażerów naszego kursu z 19 marca 2020 roku, relacji Warszawa-Zakopane i obecnie współdziałamy w kierunku namierzenia pasażerów kursu, z którymi nie udało się nawiązać kontaktu” – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Tagi: bezpieczeństwo koronawirus transport Zakopane


Powiązane artykuły