27 lut 2023

Od 1 marca nie będzie można dojechać do Kuźnic!

Od 1 marca nie będzie można dojechać do Kuźnic!
fot. Andrzej Otrębski/Wikipedia

Od najbliższej środy dojazd samochodem oraz busem do zakopiańskich Kuźnic będzie niemożliwy.

 

Kuźnice to jeden z głównych punktów wypadowych na tatrzańskie szlaki – stąd ruszamy na Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Giewont. To tutaj znajduje się również dolna stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Od dnia 01.03.2023 r. z uwagi na prowadzone roboty budowlane związane z modernizacją ulicy Przewodników Tatrzańskich polegające m.in. na budowie kanalizacji deszczowej drogi oraz nowej podbudowy i nawierzchni jezdni, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie prowadzonych robót. W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia oraz ograniczenia w ruchu na ul. Przewodników Tatrzańskich.” – informuje Urząd Miasta Zakopane.

Końcowy przystanek busów znajdować się będzie nieopodal skrzyżowania z ul. Mieczysława Karłowicza, około 1 km od samych Kuźnic. Ten odcinek turyści i narciarze będą musieli pokonać pieszo, przynajmniej przez większą część dnia.

„Celem przyśpieszenia prac zostanie również wprowadzone ograniczenie w ruchu, w określonych godzinach od godz. 8:30 do 15:30 w dniach od poniedziałku do soboty. Przejazd ul. Przewodników Tatrzańskich do Kuźnic będzie możliwy do godz. 8:30 rano oraz popołudniu po godz. 15:30” – czytamy na oficjalnej stronie miasta Zakopane.

Tagi: Kuźnice remont transport turystyka Zakopane


Powiązane artykuły